Žreb Slovenského pohára prinesie zaujímavé duely: Trnava cestuje do Jacoviec, Trenčín do Košíc

Trofej Slovnaft Cup
Trofej Slovnaft Cup

BRATISLAVA - Úradujúci víťaz Slovenského pohára (Slovnaft Cup) FC Spartak Trnava nastúpi v šestnásťfinálovom 4. kole tejto súťaže na ihrisku Jacoviec. Rozhodol o tom utorkový žreb na pôde Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Obaja súperi spolu hrali aj v ročníku 2017/2018, Trnavčania vtedy zvíťazili u súpera hladko 10:0.

Súperovi spoznali aj ďalší fortunaligisti, ktorí už prešli cez 3. kolo. AS Trenčín sa predstaví na pôde FC Košice, FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble pocestuje do Trebišova, ŠKF Sereď do Vysokej nad Kysucou a MFK Ružomberok do Kalše. Na FC Nitra čaká postupujúci z duelu 3. kola medzi Lučencom a Komárnom, na FK Senica lepší z dvojice Domaniža - Malženice.

Ďalšie kvarteto účastníkov najvyššej domácej futbalovej súťaže ešte čakajú súboje 2. resp. 3. kola. Ak MŠK Žilina postúpi cez Starú Ľubovňu, nastúpi proti Trenčianskym Stankovciam alebo Novému Mestu nad Váhom. FC DAC 1904 Dunajská Streda v prípade prieniku cez Fiľakovo čaká súboj v Radimove. Ak FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa postúpi cez Rakytovce, vycestuje do Košíc na súboj proti Slávii TU, ktorá v 3. kola vyradila fortunaligové Michalovce.

Úradujúci slovenský majster ŠK Slovan Bratislava sa v prípade postupu cez Liptovskú Štiavnicu a potom cez Oravskú Porubu predstaví v Bardejove.

Do 51. ročníka súťaže sa zapojilo viac ako 200 klubov, každý z nich mal šancu získať trofej a právo štartu v Európskej lige 2020/2021. Finále by sa malo konať 1. mája 2020.

Predbežne sú súboje 4. kola Slovenského pohára naplánované na 25. september, tento termín sa bude zmeniť v súvislosti s možnosťami, potrebami a povinnosťami jednotlivých tímov. Už teraz je jasné, že Slovan súboje 2. a 3. kola absolvuje až v októbri.

Prehľad zápasov fortunaligistov v 4. kole Slovenského pohára 2019/2020:

Lučenec/Komárno - FC Nitra
Domaniža/Malženice - FK Senica
FC Košice - AS Trenčín
Jacovce - FC Spartak Trnava
Trebišov - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble
Vysoká nad Kysucou - ŠKF Sereď
Kalša - MFK Ružomberok
Bardejov - Oravská Poruba/Liptovská Štiavnica/ŠK Slovan Bratislava
Trenčianske Stanovce/Nové Mesto nad Váhom - Stará Ľubovňa/MŠK Žilina
Radimov - Fiľakovo/FC DAC 1904 Dunajská Streda
Slávia TU Košice - Rakytovce/FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa


Tagy: FC Spartak Trnava MŠK Žilina ŠK Slovan Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Martin Havran

DISKUSIA