Škrtel povzbudil zraneného Trusa: Urobím všetko pre to, aby som sa vrátil ešte skôr

Matej Trusa po operácii
Matej Trusa po operácii

BRATISLAVA - Víkendový triumf futbalistov Michaloviec nad Trenčínom (2:1) zatienilo ťažké zranenie talentovaného Mateja Trusu, ktorému anglický protihráč Cole Desmond Kpekawa po nešetrnom zákroku spôsobil dvojnásobnú zlomeninu predkolenia. V prvých odhadoch núteného výpadku 18-ročného útočníka Zemplínčanov sa spomínal rok bez futbalu, dva dni po operácii je prognóza návratu o čosi priaznivejšia. Ak liečba bude pokračovať podľa predstáv, už v decembri by mohol začať behať a o ďalšie dva mesiace aj kopať do lopty.

"Vo štvrtok začínam s rehabilitáciou vo Vranove nad Topľou, kde by som mal pobudnúť celý týždeň. To najhoršie je za mnou, teraz som plný energie. Urobím všetko pre to, aby som sa vrátil ešte skôr," cituje Mateja Trusu portál východoslovenského denníka Korzár. "Čo sa stalo, stalo sa. Už s tým nič nenarobím. Všetko zlé je na niečo dobré a ja verím, že sa vrátim silnejší. Po operácii som ani na chvíľu nepomyslel na to, že skončím s futbalom. Už teraz sa neviem dočkať návratu na trávnik. A urobím všetko pre to, aby to bolo čím skôr," dodal Trusa.

Energiu mu dodávajú nielen rodinní príslušníci, spoluhráči a kamaráti, ale aj ďalší ľudia. Povzbudivou správou sa mu ozval aj bývalý kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel. "Všetkým z celého srdca ďakujem za pekné slová, vážim si to," podotkol michalovský mladík. Vážne zranenie spoluhráča zanechalo stopy aj v michalovskej kabíne. Sobotňajšie víťazstvo nad Trenčínom bolo venované práve jemu. "Hrali sme za Mateja. Aj keď sme získali dôležité tri body, po zápase sme boli všetci smutní a ani víťazný pokrik sa neniesol v takom duchu ako zvyčajne. Na všetkých doľahlo to, čo sa mu stalo. Snažíme sa mu byť oporou aj v týchto ťažkých chvíľach. V mene celej kabíny mu chcem odkázať, aby bol silný, neklesal na duchu a čím skôr sa vrátil na ihrisko,“ povedal brankár tímu od Laborca Matúš Kira.


Tagy: Matej Trusa

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
instagram.com - matejko00

DISKUSIA