Slovenská cyklistika vysiela do boja trnavského šampióna: Kto na MS ovládne časovku mužov?

Ján Andrej Cully
Ján Andrej Cully

YORKSHIRE - Obhajca titulu Austrálčan Rohan Dennis, víťaz Vuelty Slovinec Primož Roglič, Švajčiar Stefan Küng, ale aj mladý, iba 19-ročný belgický tínedžer Remco Evenepoel patria medzi favoritov časovky v mužskej kategórii elite na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v anglickom Yorkshire. V stredu popoludní čaká na účastníkov 54 km vo zvlnenom teréne medzi Northallertonom a Harrogate.

"Myslím si, že trasa časovky mi dobre vyhovuje. Som dostatočne motivovaný a moja forma je lepšia ako mesiac dozadu. Som pripravený odovzdať zo seba všetko," uviedol Remco Evenepoel na špecializovanom portáli Cyclingnews. Prekvapujúci víťaz časovky na augustových majstrovstvách Európy v holandskom Alkmaare ešte dosiaľ vo svojej krátkej kariére časovku dlhšiu ako 50 km neabsolvoval. "Bude najdlhšia a počul som, že je to veľmi špecifické jazdiť časovku, ktorá meria až 54 km. Nie som z toho nervózny, ale cítim vzrušenie z toho, ako sa s tým vyrovnám," podotkol Evenepoel.

Obhajca titulu Rohan Dennis súťažne nejazdil od svojho trochu záhadného odstúpenia z Tour de France v júli tohto roku. Pred stredajšou časovkou v grófstve Yorkshire si však verí. "Moje očakávanie sú opäť vysoké. Ak veci pôjdu hladko a ja predvediem, na čo mám, nevidím dôvod, prečo by som nemal vyhrať. Aj pri najhoršom scenári myslím na pódiové umiestnenie," povedal Rohan Dennis.

Slovenská cyklistika vysiela do boja nováčika na tejto úrovni pretekov Jána Andreja Cullyho, ktorý tento rok na domácom šampionáte v Trnave ovládol jazdu proti chronometru. "Formu na preteky Okolo Slovenska aj na majstrovstvá sveta som ladil aj na výškovom sústredení. Dopredu je však ťažké povedať, aká naozaj bude," povedal 23-ročný Cully. V generálke na MS na pretekoch Okolo Slovenska skončil v časovke až na 79. mieste.


Tagy: Rohan Dennis MS v cyklistike Primož Roglič Stefan Küng Ján Andrej Cully Remco Evenepoel

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Lukáš Grinaj

DISKUSIA