Veľké prekvapenie pod Urpínom: Majstrovská Bystrica nestačila na maďarského súpera

Patrik Lamper a Balázs GözPatrik Lamper a Balázs Göz Zdroj: SITA/Peter Rusko

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejová Tipsport liga 2019/2020 má po utorku nového lídra. Ziskom dvoch bodov sa ním stali hráči maďarského Miškovca, ktorí zvíťazili na ľade majstrovskej Banskej Bystrice 3:2 po predĺžení. Miškovec má na čele tabuľky 12 bodov a lepšie skóre ako Košice, tretie sú Michalovce a Banská Bystrica zostala na štvrtej priečke.

Po bezgólovej prvej tretine hostia viedli pod Urpínom zásahmi Francisa Beauvillera a Bálinta Magosiho z 27. resp. 30. minúty, ale "barani" ešte pred druhou sirénou vyrovnali. Najprv v 32. min dosiahol premiérový tohtosezónny gól Miloš Fafrák a o necelú minútu neskôr Jordan Hickmott v presilovke vyrovnal na 2:2. Keďže v tretej tretine už gól nepadol, na rad prišlo predĺženie a v jeho 99. sekunde víťazný gól hosťujúceho Ryana Harrisona.

HC'05 iClinic Banská Bystrica - DVTK Jégesmedvék Miškovec 2:3 pp (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)
Góly: 32. Fafrák (Tamáši, Nemčík), 33. Hickmott (Southorn, Jääskeläinen) – 27. Beauvillier (Ross, Dudás), Magosi (D. Kiss), 62. Harrison. Rozhodovali: Štefik, Stano - D. Konc, J. Konc, vylúčenia: 5:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2086 divákov.

Banská Bystrica: Beskorowany – Biro, Mihálik, J. Brejčák, Southorn, Ďatelinka, Nemčík, Petrinec – Lamper, A. Šťastný, Jääskeläinen - Hickmott, Wahl, Šoltés – Fafrák, Tamáši, Bartánus – Róth, Gabor, Kabáč

DVTK Miškovec: Rajna – Dudás, Ross, Vandane, Göz, D. Kiss, Láda, Vojtkó – Reszegh, Vas, Rodman – Beach, Galanisz, Magosi – Beauviller, Harrison, Ritó – P. Kiss

Viac o téme: HC'05 iClinic Banská Bystrica DVTK Jégesmedvék Miškovec