Futbal ako symbol lepších zajtrajškov: Hra hier hlási veľký pokrok, mocní vyrážajú do boja

Prezident FIFA Gianni Infantino a Generálny riaditeľ WHO Tedros Adhano Ghebreyesus
Prezident FIFA Gianni Infantino a Generálny riaditeľ WHO Tedros Adhano Ghebreyesus

ŽENEVA - Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie Gianni Infantino verí, že partnerstvo so Svetovou zdravotníckou organizáciou prispeje v zlepšenie pohľadu na futbal ako jeden z nástrojov na zlepšenie zdravia. Infantino sa s WHO bude usilovať o "vypracovanie konkrétnych riešení" a trvá na tom, aby korporátni partneri FIFA ako Coca-Cola či McDonald's pracovali na progrese v oblasti zdravia.

"Cítim hlbokú zodpovednosť, aby FIFA spolupracovala s WHO," povedal Talian a podpis dohody s organizáciou nazval štartovacím bodom. WHO pracuje na znížení konzumácie jedál a nápojov s vysokým obsahom tukov, cukrov a solí. Aj podľa generálneho riaditeľa WHO Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa je spojenie s futbalom veľmi dobrým krokom. "Ak by sme zostali mimo, bolo by to ako keby sme sa vzdali bez boja," myslí si šéf WHO.

"Ak by ste dnes prišli medzi deti v škole a chceli im hovoriť o stravovaní, veľmi rýchlo by ste prišli o ich pozornosť. Ak však medzi nich prídete s loptou a poviete im: 'Poďme sa rozprávať o futbale. Vedeli ste, že keď chcete hrať futbal, je potrebné aj dobre sa stravovať? Musíte si napríklad dávať pozor na to, aké cukry do tela prijímate.'," povedal Infantino.


Tagy: FIFA Gianni Infantino WHO

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Martial Trezzini/Keystone

DISKUSIA