VIDEO Dokonalý Halák zabetónoval bránu, Jurčova asistencia a heroický obrat Tatarovho tímu

Zdeno Chára a Jaroslav Halák po tesnej výhre nad Arizonou Coyotes

GLENDALE - V bohatom programe 13 zápasov sobotňajšej noci v NHL sa predstavilo 9 slovenských hokejistov. Skvelý vstup do sezóny má za sebou Jaroslav Halák. Slovenský brankár doviedol Boston k triumfu na ľade Arizony 1:0, keď pochytal všetkých 35 pukov zo súperových hokejok, ktoré na neho smerovali.

V pätnástom zápase proti Arizone 34-ročný bratislavský rodák zaznamenal druhý shutout a celkovo si zapísal 48. zápas s čistým kontom v najslávnejšej zámorskej profilige. Právom sa stal prvou hviezdou duelu. O triumfe Bostonu rozhodol gólom z 19. min Brad Marchand, kapitán Zdeno Chára odkorčuľoval takmer 20 minút s bilanciou 2 strely, 1 "hit", 1 zablokovaná strela.

Spomedzi slovenských korčuliarov sa zapísal do kanadského bodovania už len útočník Tomáš Jurčo, ktorý sa dočkal súťažného debutu v drese Edmontonu. Ako hráč štvrtého útoku odohral 8:31 min a jednou asistenciou prispel k triumfu svojho tímu nad Los Angeles 6:5. Kapitán Oilers Connor McDavid sa blysol gólom a tromi asistenciami, James Neal pridal v tíme víťazov dva góly.

Solídny zápis mal obranca Tampy Bay Erik Černák, ale jeho tím prehral na ľade Floridy 3:4. Černák počas takmer 19 minút rozdal 6 bodyčekov, 2 strely súpera zablokoval a pripísal si 1 strelecký pokus ako aj plusový bod na konci. V slovenskom súboji medzi obrancom Martinom Marinčinom z Toronta a útočníkom Tomášom Tatarom z Montrealu sa zrodilo víťazstvo Canadiens 6:5 po samostatných nájazdoch, hoci v 45. min svietilo na ukazovateli skóre 4:1 pre Toronto. Marinčin počas vyše ôsmich minút zaznamenal 1 "hit" a 1 zablokovanú strelu, Tatar strávil na ľade 17:43 min so zápisom - 2 strely, 4 trestné minúty, 2 plusové body, 1 "hit".

Martin Fehérváry sa už do tretice víťazstva s tímom Washingtonu vo svetovej debutovej sezóne v NHL nedočkal. Slovenský mladík spolu s útočníkom Richardom Pánikom boli pri domácej prehre Capitals s Carolinou Hurricanes 2:3 po predĺžení. Fehérváry počas 14:21 min trikrát vystrelil a rozdal aj dva bodyčeky.

Víťazstvo v sobotu neoslavoval ani Andrej Sekera, jeho Dallas prehral na ľade úradujúceho šampióna NHL St. Louis 2:3. Skúsený kapitán slovenského tímu na tohtoročných majstrovstvách sveta v Košiciach strávil na ľade 19:03 min s bohatým zápisom - 1 strela, 2 plusové body, 3 zablokované strely, 2 trestné minúty.

BUFFALO SABRES – NEW JERSEY DEVILS 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)
Góly: 3. Olofsson (Eichel, Dahlin), 18. Eichel (Skinner), 23. Okposo (Dahlin, Girgensons), 29. Skinner (Johansson, Scandella), 34. Olofsson, 44. Reinhart (McCabe, Ristolainen), 57. Reinhart – 21. Palmieri (Hall, Hischier), 41. Zajac (Coleman, Severson). Brankári: Ch. Hutton - Blackwood, strely na bránku: 36:20, 19.070 divákov.

FLORIDA PANTHERS – TAMPA BAY LIGHTNING 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)
Góly: 30. Hoffman (Huberdeau, Yandle), 32. Hoffman (Huberdeau, Barkov), 33. Acciari (Sceviour, Hunt), 41. Hoffman (Ekblad, Connolly) – 37. G. Smith (Witkowski, Maroon), 47. Stamkos (Hedman, Shattenkirk), 56. Joseph (Gourde, Verhaeghe). Brankári: Bobrovskij - Vasilevskij, strely na bránku: 28:35, 17.424 divákov.

OTTAWA SENATORS – NEW YORK RANGERS 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 13. Tkachuk (Chabot, Pageau) – 7. Zibanejad (Trouba, Bučnevič), 30. Zibanejad (Bučnevič, Panarin), 33. Zibanejad (B. Smith), 43. Panarin (Zibanejad, Bučnevič). Brankári: Anderson - Georgiev, strely na bránku: 32:30, 15.135 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS – COLUMBUS BLUE JACKETS 7:2 (0:0, 5:1, 2:1)
Góly: 22. Johnson (Johnson, McCann), 25. Pettersson (Crosby), 29. McCann, 36. McCann (Galchenyuk), 40. Letang (Galchenyuk, Schultz), 50. Hörnqvist (Crosby, Guentzel), 52. Blueger (Kahun, Tanev) – 27. Werenski (Foligno, Nash), 55. Nyquist (Nash). Brankári: Murray - Merzlikins, strely na bránku: 40:30, 18.595 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS – MONTREAL CANADIENS 5:6 pp a sn (2:1, 1:0, 2:4 - 0:0, 0:1)
Góly: 6. Matthews (Rielly, Ceci), 16. Kerfoot (Moore), 22. Moore (Michejev, Kerfoot), 46. Nylander (Barrie, Kerfoot), 59. Matthews (Barrie, Marner) – 2. Domi (Lehkonen, Gallagher), 46. Drouin (Domi), 47. Gallagher (Weber, Danault), 54. Petry (tr. strieľanie), 56. Danault (Gallagher, Weber), rozh. nájazd Byron. Brankári: Hutchinson - Price, strely na bránku: 37:42, 19.547 divákov.

WASHINGTON CAPITALS – CAROLINA HURRICANES 2:3 pp (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Góly: 18. Hathaway (Leipsic), 32. Oshie (Vrána, Gudas) – 43. Haula (Teräväinen, Svečnikov), 50. Slavin (Martinook, Foegele), 65. Gardiner (Svečnikov). Brankári: Holtby - Reimer, strely na bránku: 34:28, 18.506 divákov.

NASHVILLE PREDATORS – DETROIT RED WINGS 3:5 (0:2, 2:0, 1:3)
Góly: 25. Arvidsson (Duchene, Johansen), 33. Forsberg (Ekholm, Duchene), 45. Ekholm (Turris, Järnkrok) – 11. Bertuzzi (Larkin, Mantha), 12. Mantha (Bertuzzi), 45. Larkin (Mantha, Bertuzzi), 50. Glendening (Filppula), 59. Bertuzzi (Glendening, DeKeyser). Brankári: Saros - Howard, strely na bránku: 42:28, 17.539 divákov.

ST. LOUIS BLUES – DALLAS STARS 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Góly: 2. Perron (Blais, Parayko), 45. Schenn (Tarasenko, Schwartz), 51. Blais (Gunnarsson, O'Reilly) – 12. Janmark (Lindell), 34. Heiskanen (Radulov, Hintz). Brankári: Binnington - Bishop, strely na bránku: 30:29, 18.096 divákov.

ARIZONA COYOTES – BOSTON BRUINS 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 19. Marchand (Bergeron). Brankári: Kuemper - HALÁK, strely na bránku: 35:26, 17.125 divákov.

COLORADO AVALANCHE – MINNESOTA WILD 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Góly: 5. Rantanen (MacKinnon, Makar), 6. Bellemare (Calvert, Ničuškin), 39. Landeskog (Rantanen, MacKinnon), 60. Graves – 11. Suter, 29. Parise (Dumba, Suter). Brankári: Grubauer - Dubnyk, strely na bránku: 32:31, 17.090 divákov.

ANAHEIM DUCKS – SAN JOSE SHARKS 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Góly: 4. Del Zotto (Kaše), 27. Getzlaf (Kaše, H. Lindholm), 39. Henrique – 26. Couture (E. Karlsson, Dillon). Brankári: Gibson - Dell, strely na bránku: 33:36, 15.795 divákov

CALGARY FLAMES – VANCOUVER CANUCKS 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 14. E. Lindholm (Gaudreau), 22. Monahan (Gaudreau, Giordano), 59. Gaudreau. Brankári: Rittich - Markström, strely na bránku: 30:34, 19.005 divákov.

EDMONTON OILERS – LOS ANGELES KINGS 6:5 (2:3, 1:0, 3:2)
Góly: 1. McDavid (Draisaitl, Klefbom), 11. Neal (McDavid, Klefbom), 25. Kassian (Draisaitl, McDavid), 46. Nygard (Haas), 51. Nurse (JURČO), 54. Neal (McDavid, Klefbom) – 5. Brown (Kopitar), 10. Lewis (Clifford), 15. Kopitar (Brown, B. Hutton), 44. Amadio (Clifford, Lewis), 49. Doughty (Kovaľčuk, Kopitar). Brankári: M. Smith - Quick, strely na bránku: 31:32, 18.347 divákov.

Tagy: Jaroslav Halák Tomáš Jurčo New York Rangers Florida Panthers Tomáš Tatar Boston Bruins Buffalo Sabres Edmonton Oilers Montreal Canadiens Tampa Bay Lightning New Jersey Devils Arizona Coyotes Tomáš Marinčin