VIDEO Obrovská senzácia v Anglicku! Manchester City doma vybuchol so súperom Slovana

Adama Traoré sa raduje so spoluhráčmiAdama Traoré sa raduje so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP Photo/Rui Vieira

MANCHESTER - Futbalisti Wolverhamptonu Wanderers prekvapujúco zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 8. kola najvyššej anglickej ligy na Etihad Stadium nad druhým Manchestrom City 2:0. Vedúci Liverpool, ktorý vo ôsmich dueloch sezóny ešte nestratil ani bod, tak má na čele náskok už osem bodov.

Prvý gól Wolvesu strelil desať minút pred koncom riadneho hracieho času po brejku Adama Traoré, ktorý zužitkoval prihrávku Raúla Jiméneza a strelou k žrdi prekonal brazílskeho gólmana Edersona Moraesa.

V nadstavenom čase poistil Traoré tri body ďalším presným zásahom, keď išiel od polovice ihriska sám na brankára. Hráči City mali celý duel prevahu v držaní lopty, no do priestoru bránky súpera vyslali len dve strely. Rovnaký počet mali aj hostia, obe však premenili na góly.

Na tretiu priečku tabuľky poskočil londýnsky Arsenal, ktorý zdolal Bournemouth 1:0. O víťazný zásah sa postaral už v 9. minúte hlavou po rohu David Luiz. Chelsea nezaváhala v Sothamptone a nad "svätcami" zvíťazila jasne 4:1.

Manchester City – Wolverhampton Wanderers 0:2 (0:0)
Góly: 80. a 90.+4 Traoré

Southampton – FC Chelsea 1:4 (1:3)
Góly: 30. Ings – 17. Abraham, 24. Mount, 40. Kanté, 89. Batshuayi

FC Arsenal – AFC Bournemouth 1:0 (1:0)
Gól: 9. Luiz

Viac o téme: Wolverhampton Wanderers Manchester City Adama Traoré