Už sa viac nedalo pokračovať: Zákerná choroba ničí ambície, dôležité trénerské rozhodnutie!

David Blatt
David Blatt

ATÉNY - Bývalý tréner basketbalistov Clevelandu Cavaliers David Blatt, ktorý v auguste oznámil, že trpí roztrúsenou sklerózou, skončil na lavičke Olympiakosu Pireus. 60-ročný americký kouč chcel pôvodne v práci pokračovať, ale po porážke v úvodnom zápase Euroligy s francúzskym Villeurbanne grécky klub informoval o ukončení spolupráce.

"Po dlhej debate sme došli k záveru, že pre obe strany bude najlepšie, keď sa rozídu," uviedol Blatt. Chorobu, ktorá napáda centrálnu nervovú sústavu, mu lekári diagnostikovali pred niekoľkými mesiacmi, keď sa sťažoval na únavu, slabosť v nohách a problémy s rovnováhou. 

Bostonský rodák trénoval i ruskú reprezentáciu, ktorú doviedol k zlatu a bronzu na ME a bronzu na OH v Londýne. V roku 2014 vyhral Euroligu s Maccabi Tel Aviv a zamieril do NBA: Vo svojej prvej sezóne doviedol Cavaliers s navrátilcom LeBronom Jamesom do finále, v ktorom nestačili na Golden State.

V nasledujúcom ročníku bol v januári 2016 prepustený, i keď jeho zverenci jasne viedli tabuľku Východnej konferencie. V roli hlavného trénera ho nahradil asistent Tyronn Lue, pod ktorého vedením získal Cleveland o niekoľko mesiacov neskôr prvý titul v klubovej histórii. 

 


Tagy: David Blatt Olympiakos Pireus Cleveland Cavaliers

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Petros Giannakouris

DISKUSIA