Brazílske kanáriky vydali falošné tóny: VIDEO Neymarov míľnik zatienil slabulinký výkon giganta

Neymar sa stal najmladším Brazílčanom so stovkou štartov v reprezentáciiNeymar sa stal najmladším Brazílčanom so stovkou štartov v reprezentácii Zdroj: SITA/AP/Danial Hakim

SINGAPUR - Neymar sa vo štvrtok stal najmladším Brazílčanom so stovkou štartov vo futbalovej reprezentácii. Útočník Parížu St. Germain odohral celý prípravný duel so Senegalom, ktorý sa v Singapure skončil remízou 1:1.

Neymar sa vo veku 27 rokov stal siedmym Brazílčanom, ktorý odohral za kanárikov 100 zápasov. So 61 gólmi je v bilancii strelcov na treťom mieste za Ronaldom (62) a Pelém (77). Vo štvrtok sa favoriti ujali vedenia už v 9. minúte, keď sa presadil Roberto Firmino, ktorý zblízka preloboval brankára, no tesne pred polčasom vyrovnal z penalty Famara Diedhiou.

Pre Brazíliu to bol tretí zápas po sebe bez víťazstva. Po tom, čo získala v júli titul na Copa America remizovala s Kolumbiou 2:2 a prehrala s Peru 0:1. Šancu zlomiť šnúru má už v nedeľu v zápase s Nigériou, ktorý sa bude hrať opäť v Singapure. "Ak by som povedal, že nás to netrápi, klamal by som. V posledných troch dueloch sme nehrali najlepšie ako vieme. Dnes sme mali lepšie príležitosti, no chybovali sme v detailoch, vo finálnych prihrávkach," povedal obranca Thiago Silva.

Podľa krajného beka Daniho Alvesa za to čiastočne mohli aj dlhý let a časový posun: "Nesnažím sa nájsť výhovorky, mohli sme hrať lepšie, ale je to výjazd, ktorý vás unaví. Potrebujeme vyhrať, aby sme mali pokoj pred kvalifikačnými zápasmi MS."

Brazília - Senegal 1:1 (1:1)
Góly: 9. Firmino - 45.+1 Diedhiou (11 m)

Thajsko - Kongo 1:1 (1:0)
Góly: 35. Dangda - 59. Makouta, ČK: 90.+2 Ossete (Kongo)

Kosovo - Gibraltár 1:0 (0:0)
Gól: 69. Hasani

Burkina Faso - Gabon 0:1 (0:0)
Gól: 86. Aubameyang (z 11m)