VIDEO Bartyová napodobnila Cibulkovú: Rekordná suma pre mladú víťazku!

Na snímke austrálska tenistka Ashleigh Bartyová pózuje s trofejou po víťazstve nad Ukrajinkou Jelinou Svitolinovou vo finále turnaja MS WTA Tour v čínskom Šen-čeni
Na snímke austrálska tenistka Ashleigh Bartyová pózuje s trofejou po víťazstve nad Ukrajinkou Jelinou Svitolinovou vo finále turnaja MS WTA Tour v čínskom Šen-čeni

ŠEN-ČEN - Aktuálna svetová jednotka Ashleigh Bartyová z Austrálie sa stala víťazkou turnaja MS WTA Tour v čínskom Šen-čene. Vo finále zdolala nasadenú osmičku Ukrajinku Jelinu Svitolinovú 6:4, 6:3.

Bartyová nenastúpila na duel ako vyslovená favoritka, pretože Svitolinovú ani raz počas doterajších piatich meraní síl v kariére nezdolala. Navyše, Ukrajinke podujatie vyhovuje a obhajovala titul. V prvom sete si obe hráčky držali podania a až za stavu 4:4 sa prvýkrát ocitli v geme v zhode. Ako prvá sa k brejbalu dostala Svitolinová, no nevyužila ho a v ďalšej hre stratila podanie i set.

Druhý set mal úplne iný priebeh. Hráčky strácali podanie ako na bežiacom páse, Bartyová ho neudržala dvakrát a jej súperka trikrát. Za stavu 4:3 využila Bartyová tretí brejkbal a dopodávala duel čistou hrou do víťazného konca.

Stala sa tak v poradí piatou hráčkou, ktorá na MS WTA zvíťazila pri svojom debute. Ocitla sa v spoločnosti Dominiky Cibulkovej, ktorej sa rovnaký kúsok podaril ako poslednej a to v roku 2016. Austrálskej tenistke vyniesol triumf rekordnú sumu 4,42 milióna dolárov. Ani muž na žiadnom podujatí toľko nezarobil."Bol to pre mňa neuveriteľný rok a neuveriteľná nová éra ženského tenisu. Hrať pred týmto veľkolepým publikom bolo úžasné," uviedla Bartyová.


Tagy: Elina Svitolinová Ashleigh Bartyová

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
TASR/AP/Andy Wong; Video: Youtube/WTA

DISKUSIA