Bajrič sa už vrátil z Anglicka do Bratislavy: Hrozný okamih, poriadne sme si vydýchli!

Zdravotníci odnášajú zraneného hráča Slovana Kenana Barjiča v zápase Európskej ligy
Zdravotníci odnášajú zraneného hráča Slovana Kenana Barjiča v zápase Európskej ligy

BRATISLAVA - Slovinský futbalista Kenan Bajrič sa po zranení vo štvrtkovom zápase Slovana Bratislava v K-skupine Európskej ligy na ihrisku Wolverhamptonu Wanderers už vrátil z Anglicka domov. Informoval o tom britský denník Daily Mail a v rozhovore pre sport.cz to potvrdil aj jeho spoluhráč Jurij Medveděv.

 "V piatok Kenana pustili z nemocnice a vrátil sa do Bratislavy. Samozrejme je naďalej v opatere lekárov, ale z najhoršieho je snáď vonku. Úprimne, poriadne sme si vydýchli," povedal pre sport.cz český obranca Slovana Medveděv. "Hrozný okamih. Nechcem už spomínať, ale stále to vidím. Keď došlo k tomu stretu, zastavil sa mi na chvíľu dych. Kenan tam ležal bezvládne, nereagoval. Vyzeralo to s ním dosť zle, veď už na ihrisku ho lekári ošetrovali strašne dlho. Bol v bezvedomí, v kŕči, iba chrčal. Mali sme strach o jeho život. Lekári ho našťastie oživili. Dôležité je, že bude v poriadku."

Bajriča zranil v závere riadneho hracieho času Raul Jimenez, pri pokuse o nožničky ho zasiahol do hlavy, vyslúžil si za to žltú kartu. Obranca Slovana zostal ležať na trávniku, rozhodcovia museli prerušiť hru na viac než jedenásť minút. Bajriča napokon odniesli na nosidlách so zafixovaným krkom. Holandský hlavný arbiter Hendrikus Nijhuis nadstavil dvanásť minút, počas ktorých Jimenez strelil jediný gól zápasu.

Po zápase Bajriča transportovali do nemocnice New Cross Hospital necelých päť kilometrov od štadióna, kde absolvoval sériu vyšetrení. Neskôr ho prepustili a z birminghamského letiska v piatok odletel na Slovensko. Po zákroku protihráča utrpel otras mozgu, podľa oficiálneho facebooku "belasých" vyšetrenie na CT nepreukázalo vážnejšie komplikácie.


Tagy: Wolverhampton Wanderers ŠK SLovan Bratislava Kenan Bajrič

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Martin Baumann

DISKUSIA