Tenisoví priaznivci, zaostrite zrak: Úchvatné európske miesto privíta hŕbu veľkých legiend

Pula Arena
Pula Arena

LONDÝN - Tenisoví labužníci sa majú v roku 2020 na čo tešiť. Lepšie povedané fanúšikovia niekdajších tenisových ikon. John McEnroe, Carlos Moya, Pete Sampras, Michael Stich, Boris Becker a Stefan Edberg by sa mali predstaviť na zaujímavom turnaji na ešte zaujímavejšom mieste. Správu priniesol portál glasistre.hr.

 Dejiskom bude spektakulárna Pula Arena v Chorvátsku, ktorá je práve chorvátskym koloseom. Riaditeľ turistického združenia oblasti Istria Denis Ivoševič potvrdil, že dosiahol dohodu s ATP Masters Series Tournament. Čoskoro by mal byť oznámený presný dátum podujatia. 

"Urobili sme veľký krok vpred. Presný dátum by sme mali vedieť v ďalších 20 dňoch, ale je jasné, že to bude niekedy na konci apríla alebo v polovici mája 2020. Je dôležité, že turnaj v Pula Arene nekoliduje s iným turnajom v ich organizácii, napríklad Val Gardena alebo Monterrey," povedal Ivoševič periodiku Glas Istre. 

Ivoševič zároveň dodal, že"mega akcia" bude skvelým otvorením turistickej sezóny 2020. Tenisová akcia bude perfektnou propagáciou Istrie i Chorvátska z pohľadu turistickej destinácie. Fotografie z akcie v nádhernej Pula Arene by tak mali obletieť celý svet. Románsky amfiteáter v meste s takmer 60 000 obyvateľmi už mal tú česť privítať inú športovú akciu. Minulé leto bol zorganizovaný futbalový zápas, ktorého sa zúčastnil Bayern Mníchov a ešte predtým dokonca hokejové stretnutie. 

Futbalový duel medzi chorvátskymi legendami a Bayernom Mníchov zožal obrovský úspech. Aj preto sa turistické združenie Istrie rozhodlo kontaktovať aj tenisových zástupcov a presvedčilo ich o tom, že akcia s tenisovými legendami nevyjde navnivoč a spropaguje celú krásnu oblasť okolo Puly. 

"Toto sú tenisové hviezdy, veľmi známe mená, ktoré už viac nehrajú tenis na profesionálnych turnajoch, ale sú obrovským magnetom pre fanúšikov športu. Pula Arena bude pripravená najlepším možným spôsobom, presne tak ako na futbalový zápas,dodal Ivoševič. 


Tagy: Boris Becker Pete Sampras John McEnroe Carlos Moya Michael Stich Stefan Edberg

Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
Getty Images

DISKUSIA