Taliani po totálnej deštrukcii Arménska: Zažili sme výnimočný večer, ktorý orámoval náš vydarený rok

Taliansky hráč Nicolo Zaniolo oslavuje druhý gól do bránky ArménskaTaliansky hráč Nicolo Zaniolo oslavuje druhý gól do bránky Arménska

PALERMO - Talianska futbalová reprezentácia zakončila kvalifikačný cyklus o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy vo veľkom štýle. Nielenže v J-skupine v desiatich vystúpeniach nestratila ani bod, na záver si pre fanúšikov prichystala veľkú sicílsku exhibíciu. "Azúrová squadra" v Palerme deklasovala súperov z Arménska vysoko 9:1 a zaznamenala najvyššie víťazstvo za ostatných vyše sedem dekád. Ešte v roku 1948 na OH v Londýne triumfovalo Taliansko nad USA 9:0.

"V medzištátnom zápase nestrelíte deväť gólov len tak. Všetci do toho dali maximum. Naši mladí chlapci sa zlepšujú každým zápasom, ale potrebovali čas... Teraz máme šesť mesiacov na to, aby sme sa poriadne pripravili na majstrovstvá Európy. Musíme vylepšiť niekoľko vecí. Nanešťastie, pri uzatváraní nominácie budem musieť vynechať aj niekoľkých, ktorí si zaslúžia ísť na šampionát," myslí už dopredu kouč Talianov Roberto Mancini.

Národný tím z Apeninského polostrova vyhral v jedenástom zápase po sebe. Vydarenou kvalifikáciou si udobril priaznivcov po tom, ako v tej uplynulej zbabral baráž proti Švédom o prienik na vlaňajší "mundial" v Rusku. V súboji s Arménskom si až traja hráči otvorili strelecký účet v reprezentačnom mužstve - Nicoló Zaniolo, debutant Riccardo Orsolini a Federico Chiesa.

"Zažili sme výnimočný večer, ktorý dokonale orámoval náš vydarený rok 2019. Títo hráči preukázali svoju kvalitu. Na tomto národnom mužstve ma v pozitívnom zmysle zaráža to, že na všetkých, ktorí doň dostanú pozvánku, vidieť obrovské nadšenie," poznamenal prezident Talianskej futbalovej federácie (FIGC) Gabriele Gravina.

Pre zaujímavosť, Taliansko strelilo aspoň deväť gólov v medzištátnom stretnutí štvrtýkrát v histórii. Okrem spomenutých duelov s Arménskom a USA to dokázalo aj na OH 1928 v Amsterdame proti Egyptu (11:3) a v roku 1920 v priateľskom zápase s Francúzskom (9:0).

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Taliansko Arménsko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/ANSA; VIDEO: hoofoot.com
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články