Dvojnásobný víťaz Stanley Cupu na Slovensku? Nitra sa pripravuje na príchod hviezdy

Kris Versteeg sa raduje zo zisku Stanley Cupu
Kris Versteeg sa raduje zo zisku Stanley Cupu

NITRA - Dvojnásobný víťaz Stanley Cupu s Chicagom Blackhawks Kris Versteeg by už čoskoro mohol vystužiť káder extraligovej Nitry. Tridsaťtriročný kanadský útočník v ostatných dňoch ukončil svoje pôsobenie v tíme Rockford IceHogs v americkej AHL a vyjadril túžbu zahrať si vo svojej poslednej sezóne s bratom Mitchom.

Ten si oblieka dres Nitry už štvrtú sezónu a spoločne s Krisom dokonca minulý rok pod Zoborom absolvovali niekoľko tréningov. Prestup však vtedy stroskotal pre zmluvu s Avangardom Omsk, tentoraz je ale podľa našich informácií zo zdroja blízkeho klubu na spadnutie a slovenský vicemajster už mu dokonca pripravuje zázemie v podobe bytu v blízkosti brata a auta.

"Mojim cieľom je teraz reprezentovať Kanadu na Spenglerovom pohári, možno si trochu zahrať s bratom a potom ukončiť kariéru," povedal Versteeg v rozhovore pre zámorské média. V NHL má na svojom konte celkovo 643 zápasov, v ktorých si pripísal 358 bodov za 149 gólov a 209 asistencií. V rokoch 2010 a 2015 oslavoval pomohol Chicagu k zisku Stanley Cupu. 


Tagy: Kris Versteeg

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Mg
Foto:
SITA

DISKUSIA