Lavína škandálov v NHL: Tréner Chicaga Blackhawks mal škrtiť a kopať vlastných hráčov!

Jeremy Colliton (vpravo) a Marc Crawford na striedačke Chicaga Blachawks
Jeremy Colliton (vpravo) a Marc Crawford na striedačke Chicaga Blachawks

CHICAGO - V krátkom slede po Billovi Petersovi, ktorý skončil v tíme Calgary Flames, sa v NHL spätne prešetruje tiež správanie Marca Crawforda. Súčasný asistent Jeremyho Collitona v Chicagu údajne v minulosti kopal do svojich zverencov. Vedenie Blackhawks päťdesiatosemročného kanadského trénera do vyšetrenia a uzavretie prípadu odstavilo od mužstva.

Crawforda, ktorý prišiel do Chicaga pred touto sezónou, obvinil nedávno v rozhovore pre New York Post bývalý útočník Sean Avery, že ho tréner počas spoločného pôsobenia v Los Angeles počas sezóny 2006/07 kopol. Malo ísť o reakciu za jeho zlé striedanie. "Jeho kopanec zanechal stopu," priblížil Avery.

Proti Crawfordovi, ktorý bol v roku 1995 vyhlásený trénerom roka v NHL a rok nato doviedol Colorado k Stanley Cupu, vystúpilo už viac hráčov. "Kopol ma, škrtil a ťahal za dres," spomínal pred rokom bývalý obranca Brent Sopel, ktorý pod ním hral vo Vancouveri aj v Los Angeles.

"Pod mojím prvým koučom v NHL som si prešiel naozaj zlými vecami, hoci vedel o tom, čo som si prežil ako dieťa," pripomenul na sociálnej sieti v minulom týždni Patrick O'Sullivan, ktorý bol v minulosti psychicky a fyzicky zneužívaný svojím otcom.

Daným trénerom bol práve Crawford, lebo O'Sullivan vstúpil do NHL ako hráč Kings v sezóne 2006/07. "Verím, že čoho sa dopustili, sa im teraz vráti. A dúfam, že sa to stane veľmi rýchlo," doplnil O'Sullivan.

Vedenie Blackhawks bolo k záležitosti stručné. "Veľmi dôkladne preveríme nedávna obvinenia, ktoré sú spojené so správaním Marca Crawforda v iných kluboch. Do tej doby bude postavený mimo tím a nebudeme nič ďalej komentovať, kým sa všetko neuzavrie," uviedol klub vo vyhlásení.


Tagy: Chicago Blackhawks Brent Sopel Sean Avery Marc Crawford Jeremy Colliton Patrick O'Sullivan

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA/AP/Kamil Krzaczynski

DISKUSIA