Dudov a Pekaríkov spoluhráč zažil peklo priamo na ihrisku: Klub sa za neho postavil!

Hertha Berlín
Hertha Berlín

BERLÍN - Nemecký futbalový klub Hertha Berlín, v ktorom pôsobia aj slovenskí reprezentant Ondrej Duda a Peter Pekarík, odsúdil rasistické správanie fanúšikov tímu 1. FC Lokomotive Lipsko na adresu iba 19-ročného útočníka rezervy Jessica Ngankama v minulotýždňovom súboji štvrtej ligy.

Hertha na twitteri uviedla: "Ngankam bol terčom rasizmu v zápase proti Lipsku. Ako klub za ním plne stojíme. Incident je zaznamenaný aj v zápise o stretnutí a vedenie súťaže začalo s vyšetrovaním." Mladý útočník tmavej farby pleti pre MDR potvrdil, že fanúšikovia súpera ho častovali "opičími" zvukmi a protihráč ho mal nazvať opicou. "Sme trénovaní, aby sme sa cez to preniesli a neukázali svoje emócie. Človeka to však zasiahne. Bohužiaľ, takéto incidenty sú každodennou súčasťou futbalu," povedal Ngankam.

K situácii sa vyjadrili aj zástupcovia klubu z Lipska. Incidenty tiež odsúdili a na oficiálnom webe tiež upozornili svojich priaznivcov, že v ich vlastnej organizácii sú hráči s koreňmi v 32 krajinách sveta. "V našich očiach sú len dve farby a to klubové - modrá a žltá. Rasizmus medzi nami nemá miesto a každý to vie! Ak tu stále sú ľudia, ktorí sú naši fanúšikovia a nestotožňujú sa s tým, musia si uvedomiť, že u nás pre nich nei je miesto," uvádza sa v stanovisku.


Tagy: Hertha Berlín rasizmus

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter

DISKUSIA