Roztomilé VIDEO malého Federera: Maestro, pokoj, šarmantný chlapček (6) sa o všetko postará!

Roger FedererRoger Federer Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA – Ak by ste sa malých tenisových fanatikov na celom svete opýtali, kto je ich miláčik a najväčší zdroj inšpirácie, odpoveď väčšiny z nich by bola zrejme jednoduchá. Roger Federer je už dve desaťročia vzorom pre (nielen) začínajúcich tenistov, ktorí doslova bažia po sledovaní jeho zápasov či imitovaní brilantnej techniky tohto tridsaťosemročného Bazilejčana.

Výnimkou nie sú ani tí najmenší. Dôkazom je roztomilé video, ktoré na sociálnej sieti YouTube zverejnil tenisový kanál ATP Tour. Ak by ste čakali niekoľkominútové zostrihy z perfektnej hry Rogera Federera, prerátali by ste sa. Len šesťročnému chlapčekovi totiž stačilo dvadsaťosem sekúnd, aby dokonalým spôsobom napodobnil švajčiarskeho virtuóza.

Tak poďme na to. Začnime tradične federerovsky elegantným postojom pri vlastnom servise, ktorý zväčša expresnou rýchlosťou spôsobí súperovi vrásky na čele. Nasleduje prekrásny jednoručák, ten by si dvadsaťnásobný grandslamový šampión mohol i patentovať.

Po sérii bekhendov a dokonalom slajze je čas na Federerov najlepší úder. Ladne zahraný forhend je postrachom azda každého tenistu na okruhu ATP a zdá sa, že Fedexov malý obdivovateľ ho má zmáknutý na jednotku s hviezdičkou. Poslednou skladačkou do mozaiky hry zrejme najlepšieho hráča dejín je ladný pohyb pripomínajúci balet. Priatelia, nech sa páči, presne takto vyzerá o 32 rokov mladšia verzia Rogera Federera!

Viac o téme: Roger Federer
  • Autor: © Zoznam/ps
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: športky

Súvisiace články