VIDEO Emotívne priznanie slávnej šampiónky: Tenisová ikona zvádza tvrdý boj s rakovinou

Francesca SchiavoneováFrancesca Schiavoneová Zdroj: Profimedia

MILÁNO – Športovú rodinu zasiahla séria krutých a šokujúcich správ. Po tom, ako mladému útočníkovi Philadelphie Flyers Oskarovi Lindblomovi diagnostikovali Ewingov sarkóm, čo je jeden z druhov rakoviny kostí, sa tenisová verejnosť dozvedela o zdravotných problémoch slávnej Talianky Francescy Schiavoneovej.

Víťazka Roland Garros 2010 sa ešte včera zverila na sociálnej sieti Twitter, kde v emotívnom videu popísala svoj tvrdý boj so zákernou chorobou. Bývalá hviezda z Apeninského polostrova potvrdila, že prekonala chemoterapiu. Na emotívnych záberoch, kde ju mohli fanúšikovia vidieť s kratšími vlasmi, sa prihovorila v rodnej reči. "Ahojte. Po takmer 7 až 8 mesiacoch odpočinku od života na sociálnych sieťach by som sa chcela s vami podeliť o to, čo sa mi stalo," napísala vo svojom tweete Schiavoneová.

"Diagnostikovali mi rakovinu. Prekonala som chemoterapiu. Zviedla som tvrdý boj a stále dýcham. Túto bitku som vyhrala a teraz som späť v akcii," dodala trojnásobná víťazka Fed Cupu. Legendárna Francesca len vlani ukončila svoju bohatú a úspešnú kariéru, počas ktorej získala osem titulov na okruhu WTA vrátane toho najcennejšieho na parížskej antuke. Temperamentná Talianka sa vyšplhala až na štvrté miesto sveta a podobne cenné úspechy zaznamenala aj vo štvorhre.

Podpora tenisovej verejnosti

Smutný pohľad na rodáčku z Milána nenechal chladným ani jej bývalé súperky z profesionálneho okruhu, ktoré svojej kamarátke vyjadrili silnú podporu. "Milujem ťa Franci, veľmi," napísala pod Schiavoneovej tweet sympatická nemecká tenistka Andrea Petkovičová. 


Čítajte aj: Príšerný záver týždňa, hokej ide bokom: Mladému hráčovi (23) NHL diagnostikovali rakovinu


Na jej úprimné slová nadviazala aj ďalšia známa tvár ženského tenisu, wimbledonská šampiónka Marion Bartoliová dobre vie, aké je to bojovať s vlastným zdravím: "Prajem ti všetko dobré. Poďme, šampiónka, zvládneš to!"

Viac o téme: Francesca Schiavoneová Marion Bartoliová Andrea Petkovičová
  • Autor: © Zoznam/ps
  • FOTO: Profimedia; VIDEO: Twitter/Francesca Schiavone
  • Zdroj: športky

Súvisiace články