Mladé talenty z Jumbo-Visma otvorene vyzývajú Sagana! Zálusk si robia na bodovacie súťaže

Peter Sagan a Dylan Groenewegen v záverečnom špurte siedmej etapy
Peter Sagan a Dylan Groenewegen v záverečnom špurte siedmej etapy

AMSTERDAM - Cyklistický tím Jumbo-Visma oznámil, že plánuje nasadiť na preteky Tour de France 2020 všetkých troch svojich najlepších jazdcov. Vo Francúzsku by sa mali predstaviť aktuálny víťaz Vuelty Primož Roglič, celkovo tretí z tohtoročnej Tour Steven Kruijswijk i čerstvá posila, víťaz Gira d'Italia 2017 Tom Dumoulin.

Okrem toho môžu tím na Tour pomýšlať na etapové víťazstva aj v rovinatých a zvlnených etapách, kde si verí tojnásobný svetový šampion v cyklokrose Wout van Aert. Víťaz desiatej etapy z tohto roka na tímovej prezentácie potvrdil, že jeho cieľom bude zelený dres. Okrem toho talentovaný Belgičan povedal, že má podobné kvality ako Peter Sagan v klasikách aj na menších kopcoch.

Sagan už dávnejšie avizoval, že sa tento rok prvýkrát predstaví aj na Giro d’Italia. Tu by mu chcel v bodovacej súťaži o dres Maglia Ciclamino konkurovať ďalší talent z holandskej stajne Dylan Groenewegen. Ten už vlani potvrdil, že patrí k najrýchlejším jazdcom v pelotóne. Taliansku Gran Tour plánuje dokončiť a podľa jeho názoru je tam podstatne viac rovinatých etáp ako na Tour, čo je pre neho výhoda. Celkovým lídrom Jumba pre Giro by mal byť Novozélanďan George Bennett.


Tagy: Dylan Groenewegen Wout van Aert Peter Sagan . Jumbo-Visma

Zdroj:
športky, TASR
Foto:
SITA/AP - Christophe Ena

DISKUSIA