Vlhová dostala od úhlavnej súperky krásny odkaz: Slová Shiffrinovej hovoria za všetko!

Petra Vlhová a Mikaela Shiffrinová na pódiu v Záhrebe
Petra Vlhová a Mikaela Shiffrinová na pódiu v Záhrebe

ZÁHREB - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová jednoznačne triumfovala v sobotňajšom slalome Svetového pohára v Záhrebe. V oboch kolách predviedla najrýchlejšie jazdy a s celkovým časom 1:57,98 min dosiahla svoje jedenáste víťazstvo v SP v kariére, šieste v slalome.

Na druhom mieste skončila jej najväčšia súperka Mikaela Shiffrinová z USA s priepastným mankom 1,31 sekundy, čo je pre slalomársku fenoménku v jej dominantnej disciplíne najvýraznejší odstup od víťazky, aký si história pamätá. 

Sympatická Američanka napriek drvivej prehre vôbec nepôsobila frustrovaným dojmom, práve naopak. Slovenskej rivalke viackrát vzdala hold a uznala obrovské kvality, čím potvrdila, že je aj veľkou osobnosťou a nie len športovkyňou. "Gratulujem, snehová kráľovná. Je mi cťou pretekať s tebou na svahu," poslala Vlhovej odkaz prostredníctvom sociálnej siete krátko po fenomenálnom triumfe Slovenky v Záhrebe. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Congratulations Snow Queen. It is a pleasure to battle on the slopes with you@petravlhova13

Príspevok, ktorý zdieľa Mikaela Shiffrin (@mikaelashiffrin),

Dvadsaťštyriročná Slovenka čakala na triumf v klasickom slalome Svetového pohára bez štyroch dní celý rok. Naposledy sa z neho tešila 8. januára 2019 vo Flachau, medzitým vyhrala dvakrát obrák a v decembri paralelný slalom v St. Moritzi. Odvtedy dominovala Shiffrinová a Vlhová tak v sobotu prerušila jej víťaznú sériu. V prebiehajúcej sezóne obsadila doteraz druhé miesta v špeciálnom slalome za Shiffrinovou v Killingtone a Lienzi. Celkovo to bolo jej jubilejné 30. pódium v kariére, z toho 20. v tejto disciplíne.

Vlhová v Záhrebe zároveň nadviazala na svoju krajanku Veroniku Velez-Zuzulovú, ktorá sa tešila z víťazstva v Záhrebe v roku 2017, čo bol jej posledný triumf v SP v kariére.


Tagy: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová

Zdroj:
športky, TASR
Foto:
SITA/AP/Giovanni Auletta

DISKUSIA