Rozčúlená grandslamová šampiónka žiada zmenu: Je to tvrdé, sklamaní sú aj fanúšikovia!

Samantha Stosurová
Samantha Stosurová

BRISBANE - V Austrálii prebieha v týchto dňoch novovytvorený ATP Cup, kde sa predstavilo 24 mužstiev. Turnaj sa odohráva v troch mestách - Sydney, Perth a Brisbane, pričom vyraďovacia časť sa presunula do prvého menovaného mesta.

Projekt, ktorý má nahradiť Hopman Cup, hraný 31 rokov, sa zatiaľ stretol s pozitívnymi ohlasmi. Nie však u všetkých. Negatívne zareagovala bývalá svetová štvorka v dvojhre Samantha Stosurová z Austrálie. Bývalá šampiónka US Open bola rozhorčená kvôli tomu, že na dvorcoch v Brisbane sa koná aj ženský turnaj, lenže muži dostali prednosť a nežné pohlavie bolo odsunuté na vedľajšie dvorce. 


Čítajte aj: Roger, Rafa i Serena ukázali obrovské zlaté srdce: K ich činu netreba dodávať jediné slovo


Ženský turnaj v Brisbane odštartoval v pondelok, ale prvé tri dni hrali tenistky na vedľajších kurtoch. Stosurová takýto krok považuje za nespravodlivý voči hráčkam WTA Tour. Pritom v pavúku sa nachádzali lákavé mená, ktoré bez diskusie lákajú divákov do obecenstva - Ashleigh Bartyová, Sloane Stephensová, Petra Kvitová, Elina Svitolinová, Madison Keysová, Kiki Bertensová, Naomi Osaková, Angelique Kerberová, Johanna Kontová či Karolína Plíšková. Miesto na tribúnach ale bolo obmedzené, veľký dvorec patril mužskému pokoleniu. "Je trochu tvrdé, že do štvrtka sa na centrálnom dvorci nehrajú žiadne mužské zápasy," hovorila Stosurová behom prvých dní podujatia v Brisbane. 

Ten neveriacky pohľad, keď vyhráte grandslamový turnaj

Stosurová nie je vo svojom rybníku sklamania utopená sama, pridali sa k nej i diváci, s ktorými sa stihla rozprávať. "Nie je to dobré. Trošku to mení celý pohľad. Viem, že niektorí fanúšikovia, s ktorými som hovorila alebo za mnou prišli, boli mierne sklamaní ohľadom toho, čo sa tu aktuálne deje," povedala Stosurová novinárom, no zároveň dodala že pred niekoľkými mesiacmi hovorila so šéfom tenisového zväzu v Austrálii o obdobnom podujatí, akým je ATP Cup. Teda jeho ženská verzia WTA Cup. 

"Hovorila som so šéfom (CEO) Austrálskeho tenisového zväzu Craigom Tileyom o tom na Wimbledone behom minulého roka. Viem, že má veľký záujem o vytvorenie WTA Cupu. Pred šiestimi či siedmimi rokmi sa WTA snažila o to isté, ale nedokázala nájsť týždeň," pokračovala Stosurová. 

Stosurová po víťazstve na US Open v roku 2011

Víťazka deviatich titulov na okruhu WTA upozorňuje, že hrať za svoju krajinu je cťou a podľa nej tento pocit každý zbožňuje. "Myslím si, že každý hrá rád za tím. Všetci milujeme hrať za našu krajinu. Hopman Cup bol vždy veľmi úspešný s mužmi i ženami, preto si myslím, že ak spravia WTA Cup, tak by bol skutočne fajn mať kombinované podujatie. Podľa mňa by to bolo naozaj vzrušujúce, ak by sa všetci spojili a chcenie premenili v realitu," zavŕšila čochvíľa 36-ročná rodáčka z Brisbane. 

Spokojná môže byť aspoň teraz, pretože ATP Cup sa už kompletne presunul do Sydney. Na druhej strane, v pavúku už nefiguruje, pretože v osemfinále skončila na rakete Madison Keysovej. Na turnaji neuspeje ani nasadená jednotka, Ashleigh Bartyová šokujúco vypadla proti výborne hrajúcej kvalifikantne Jennifer Bradyovej, ktorá si v prvom kole vyšliapla na veličinu menom Maria Šarapová. 


Čítajte aj: Tenisový svet môže jasať: Australian Open napokon aj s päťnásobnou grandslamovou šampiónkou!Tagy: Samantha Stosurová Hopman Cup Craig Tiley ATP Cup WTA Cup

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Tertius Pickard

DISKUSIA