Sokolíci vystúpenie v Turecku zakončili prehrou, Kentoš: Zápas bol pre nás poučný

Slovenská dvadsaťjednotkaSlovenská dvadsaťjednotka Zdroj: futbasfz.sk

BELEK - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali v nedeľňajšom prípravnom medzištátnom zápase s dánskym rovesníkmi 1:3. V tureckom Beleku doplatili na slabší úvod stretnutia, keď už po polhodine svietil na tabuli stav 0:3. Postupne sa presadili Lindström, Holse a Okkels. Zverenci trénera Jaroslava Kentoša dokázali odpovedať až po zmene strán, v 74. minúte znížil striedajúci Denis Baumgartner.

Mladí Slováci odohrali v rámci januárového sústredenia v Turecku ešte jeden zápas. V stredu nastúpili proti tamojšiemu druholigistovi Istanbulsporu, ktorého zdolali 2:0 po góloch Jána Bernáta a Mareka Fábryho. Realizačný tím pracoval počas týždňa výlučne s hráčmi pôsobiacimi na Slovensku.

Slovensko "21"- Dánsko "21" 3:1 (0:3)
Góly: 74. Baumgartner - 6. Lindström, 22. Holse, 30. Okkels
Základná zostava SR "21": Száraz - Vallo, Kopas, Mesík, Sluka - Špyrka, Gamboš, Bernát - Ďuriš, Fábry, Kolesár

Jaroslav Kentoš, tréner SR 21: "Z nášho pohľadu to bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. S naším výkonom v prvom som nebol spokojný. Ovplyvnili ho dve hrubé chyby, kde sme Dánov pustili do vedenia. Potom dvoch inkasovaných góloch to nebolo v poriadku. Pred druhým polčasom sme prestriedali, do hry sme poslali čerstvých hráčov, zlepšila sa oganizácia hry, náš výkon bol lepší a dokázali sme dať aj gól. Zápas bol pre nás poučný, úvod nebol dobrý. Chlapci musia byť zodpovednejší, lebo sme spravili naozaj ľahké chyby. Šancu dostali všetci nominovaní hráči."

Viac o téme: Slovensko U21 Jaroslav Kentoš Dánsko U21
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: futbasfz.sk
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články