Slová, z ktorých trhá srdce: Jakeš tragicky zosnulému kamarátovi poslal do neba dojemný odkaz

Minúta ticha na počesť zosnulého GoncalvesaMinúta ticha na počesť zosnulého Goncalvesa Zdroj: SITA/AP - Bernat Armangue

RIJÁD - Organizátori motoristických pretekov Rely Dakar 2020 sa rozhodli zrušiť pondelkovú ôsmu etapu v kategórii motocyklov a štvorkoliek. Vedenie prestížneho podujatia reaguje na smrť portugalského jazdca Paula Goncalvesa v siedmej etape.

Rodák z mesta Esposende absolvoval púštne dobrodružstvo v Afrike i Južnej Amerike, pred štyrmi rokmi skončil na striebornom stupienku, ale jeho 13. účasť na Rely Dakar sa mu stala osudnou.

"Smrť Paula Goncalvesa počas dnešnej siedmej etapy medzi Rijádom a Wadi Al-Dawasirom bola pre celý Dakar veľkým šokom. Paula rešpektovali veteráni i menej skúsení pretekári, ktorí ho obdivovali a inšpirovali sa ním. Po stretnutí s pretekármi a celou motoristickou rodinou sme sa rozhodli zrušiť ôsmu etapu v kategórii motocyklov a štvorkoliek. Tá sa mala uskutočniť na okruhu okolo mesta Wadi Al-Dawasir. Večer sa stretneme, aby sme Paulovi vzdali hold," uviedol oficiálny web pretekov.

Na smrť portugalského motocyklistu reagovali aj slovenskí reprezentanti. "Kamarát, keď sme sa predvčerom lúčili a priali si šťastie, netušil som, že sa už nikdy neuvidíme. Robil si však to, čo ťa napĺňalo, robilo šťastným a spokojným. Nikdy na teba nezabudnem, kamarát," vyjadril sa Ivan Jakeš na sociálnej sieti instagram.

Štefan Svitko, ktorý sa počas osudnej etapy zastavil pri zranenom Goncalvesovi, dodal: "Odpočívaj v pokoji môj priateľ."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

R.I.P. my friend

Príspevok, ktorý zdieľa Stefan Svitko (@stefansvitko),

Portugalčan podľahol vážnym zraneniam, ktoré utrpel pri ťažkom páde na 276. kilometri rýchlostnej skúšky. Záchranári previezli zraneného jazdca do nemocnice, lekári mu už však nedokázali pomôcť. Smrteľná nehoda sa na Dakare stala po štyroch rokoch, Goncalves je v poradí 25. obeťou súťaže z radov pretekárov.

Telo portugalského motocyklistu Paula Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/AP

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Štefan Svitko Ivan Jakeš Paul Goncalves
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Bernat Armangue; Instagram/Ivan Jakeš, Štefan Svitko
  • Zdroj: SITA, TASR, športky

Súvisiace články