Úvod ako z rozprávky, záver priniesol vytriezvenie: Sabbatini skončil tesne za elitnou

Rory Sabbatini
Rory Sabbatini

BRATISLAVA - Slovenský golfový reprezentant Rory Sabbatini obsadil konečné delené 21. miesto na turnaji Sony Open na americkom Havaji, ktorý bol súčasťou PGA Tour. Rodák z juhoafrického Durbanu zvládol nedeľňajších osemnásť jamiek na podujatí s dotáciou 6,6 milióna amerických dolárov na 70 úderov, čím vyrovnal par ihriska. V celkovom hodnote mal skóre -5 a za víťazným Austrálčanom Cameronom Smithom zaostal o šesť rán.

Štyridsaťtriročný Sabbatini zvládol vynikajúco prvé dve kolá turnaja. Po úvodnom dni figuroval na šiestej priečke a v piatok strácal na vedúceho muža už iba jeden úder. Víkendové kolá však skúsenému hráčovi nevyšli podľa predstáv. V oboch prípadoch dosiahol par a nedokázal sa priblížiť najlepším. Naopak, výsledkovou listinou klesal až na konečnú 21. pozíciu.

Sony Open bolo pre Sabbatiniho prvým turnajom v novom kalendárnom roku. Vo svetovom rebríčku mu momentálne patrí 84. priečke a je na najlepšej ceste, aby pre Slovensko vybojoval historickú účasť na olympijských hrách v Tokiu. O cenný zápis sa postaral už v polovici decembra, keď spolu s Američanom Kevinom Twayom ovládli turnaj dvojíc QBE Shootout. Sabbatini sa stal vôbec prvým hráčom so slovenským občianstvom, ktorý zvíťazil na jednom z turnajov pod hlavičkou PGA Tour.


Tagy: Rory Sabbatini

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Matt York

DISKUSIA