Bombový útok na arbitra ranil cyperský futbal: Akt terorizmu vyvoláva strach a poškodzuje šport!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

NIKÓZIA - Najvyššia cyperská futbalová súťaž bude v závere aktuálneho týždňa pokračovať. Rozhodcovia v tejto krajine totiž ukončili štrajk, ktorý vyhlásili po bombovom útoku a jedného zo svojich kolegov Andreasa Constantinoua.

V aute Constantinoua v noci zo štvrtka na piatok vybuchla nálož a spôsobila značné škody. Ďalší rozhodcovia v reakcii na tento trestuhodný čin v piatok vstúpili do štrajku a zápasy najvyššej súťaže odložili na neurčito. Vedenie cyperského futbalu odsúdilo útok na auto Constantinua a označilo ho za "akt terorizmu, ktorý vyvoláva strach a poškodzuje šport." V pondelok sa štrajk skončil a v piatok 24.1. sa zápasy tejto ligy uskutočnia podľa plánu.

Asociácia futbalových rozhodcov na Cypre dlhodobo kritizuje podmienky pre arbitrov, ale aj športových novinárov v tejto krajine. Funkcionárov obvinila z nečinnosti, ktorá vedie k útokom, aký sa aktuálne odohral na auto jedného z rozhodcov. Európska futbalová únia v súčasnosti vyšetruje cyperský futbal z možného ovplyvňovania výsledkov, ktoré sa má týkať troch zápasov druhej najvyššej súťaže ako aj súbojov domáceho pohára.

Prezident Nicos Anastasiades v tejto súvislosti vyzval na rýchlu očistu cyperského športu od podobných nešvárov. "Nebudeme už tolerovať tieto kriminálne elementy, ktoré nemajú nič spoločné so športom a špinia meno cyperského futbalu aj celej krajiny," vyhlásil Nicos Anastasiades.

Cyperský minister spravodlivosti George Savvides zriadil špeciálnu funkciu, jej predstaviteľ bude mať za úlohu pracovať na prípadoch korupcie aj útokoch na futbalových rozhodcov. Miestna polícia tiež v nedeľu zatkla jedného futbalistu podozrivého z ovplyvňovania zápasov, neskôr ho však prepustila bez vznesenia obvinení.


Tagy: Cyprus Andreas Constantinou

Zdroj:
SITA
Foto:
Getty Images

DISKUSIA