VIDEO Zápas dňa ani trochu nesklamal: Nádherné výmeny, nadšené tribúny vstávali zo sedačiek

Daniil MedvedevDaniil Medvedev Zdroj: SITA/AP/Lee Jin-man

MELBOURNE - Pútavé rusko-americké predstavenie na najväčšom štadióne v areáli, slávnej Rod Laver Arene, obstarali Frances Tiafoe a Daniil Medvedev. Ruská kométa minulej sezóny a finalista US Open 2019 sa tešila po štvorsetovej bitke 6:3, 4:6, 6:4, 6:2. Behom zápasu si azda mnohí povedali "škoda, že títo chlapci sa stretli tvárou v tvár tak skoro".

Tiafoe sa síce prezentoval pozitívnym herným prejavom, využíval ofenzívne zbrane, ale na Medvedeva napokon nestačil. Ruský hráč mohol byť po zápase vcelku spokojný. "Bol to skutočne ťažký zápas, hore-dole z oboch strán. Som šťastný, pretože prvé kolo nikdy nie je ľahké. Špeciálne hrať s Francesom. Minulý rok tu uhral štvrťfinále, takže to bolo zložité. Mnohokrát som si myslel, že už som vyhral bod, ale on ukázal úžasné údery," rozhovoril sa Medvedev. 

Aktéri duelu preukázali nemalé ofenzívne i defenzívne schopnosti, na ktoré bola radosť sa dívať. Niektoré výmeny predĺžili fantastickými údermi a divákov zdvihli zo stoličiek. "V mnohých momentoch som sa cítil "v poriadku, mám momentum, musím ho predĺžiť, spraviť hlbší krok a zrazu sa z ničoho nič vrátil. Myslím, že viacero vecí som mohol urobiť lepšie, ale vďaka nemu som hral lepšie. Na prvé kolo je to veľká výhra, takže som rád," doplnil Medvedev k hodnoteniu víťazného zápasu. 

Daniil Medvedev Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Lee Jin-man

Ruský tenista sa behom prvého setu lepšie adaptoval na veterné a nepríjemné podmienky v Melbourne a Tiafoea preháňal od jedného rohu k druhému. Za stavu 4:3 prišiel jeden z najpôsobivejších momentov zápasu. Medvedev sa ocitol na sieti a odvrátil štyri agresívne rany Tiafoea a nakoniec zakončil víťazným úderom. 

Tiafoe sa v druhom dejstve nevzdal a nezlomnou hrou sa napokon prepracoval k vyrovnaniu. Nezostal pasívny, nečakal na chyby Medvedeva, ale naopak, išiel si za víťaznými údermi. V ďalších dvoch setoch mu akoby došli sily a aj napriek zjavnej snahe bol o krok pozadu za Medvedevom. Týkalo sa to najmä v kľúčových momentoch. Zápas sa vyznačoval nekonzistenciou hráčov na vlastnom servise, pretože jeho prelomenie sme videli až 14-krát. Medvedev sa v druhom kole stretne so Španielom Pedrom Martinezom, zápas sa odohrá vo štvtok. 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: Frances Tiafoe Daniil Medvedev Australian Open 2020
  • Autor: © Zoznam/Ondrej Herceg
  • FOTO: SITA/AP/Lee Jin-man; VIDEO: YouTube/Tennis Empire
  • Zdroj: športky

Súvisiace články