Thiem zarmútil tenisových fanúšikov: Žiadne prekvapenie, takýto krok sme mohli očakávať

Dominic Thiem
Dominic Thiem

VIEDEŇ - Dominic Thiem má za svojím chrbtom úžasné dva týždne v Austrálii. Na prvom grandslamovom turnaji sezóny vyradil Rafaela Nadala v parádnej štvrťfinálovej bitke, vo finále prinútil Novaka Djokoviča siahnuť si na každý zvyšok síl. Rakúsky tenista si však konečne uvedomil, že hviezda jeho rangu sa nemusí potácať po menších turnajoch. Pri všetkej úcte a rešpekte k menším turnajom, svetová špička nie je nútená na nich hrať.

U Dominica Thiema dlho platilo, i v časoch, keď už bol stabilný člen top 10, že kalendár sezóny si plánoval prinajmenšom zvláštnym spôsobom. Zúčastnil sa grandslamových turnajov, Masters 1000, 500-viek, no zamieril aj o úroveň nižšie. V mladom veku možno nepociťoval prílišnú únavu, no zdá sa, že konečne začal v tomto ohľade viac premýšľať. Trojnásobný finalista GS sa odhlásil z ATP 250 v Buenos Aires, odkiaľ si odniesol víťaznú trofej v 2016 a 2018. 

"Ahojte, ľudia. V Austrálii som mal skvelú jazdu, ale kvôli tomu, že som na turnaji došiel ďaleko, musím sa odhlásiť z turnaja v Buenos Aires. Som skutočne unavený a potrebujem trocha odpočinku, aby som neohrozil ďalšiu časť sezóny. Turnaj v Buenos Aires mám veľmi rád, je jedným z mojich obľúbených, v tomto skvelom meste som dvakrát vyhral. Určite sa vrátim, to môžem sľúbiť. Dúfam, že aj tak to bude skvelý turnaj," oznámil Thiem v krátkom 35-sekundovom videu. 

Rodák z Wiener-Neustadtu v roku 2016 v dramatickom a dlhom zápase (2:30 hod.) zdolal Nicolasa Almagra 7:6, 3:6, 7:6, zatiaľ čo o 24 mesiacov nato mal jednoduchšiu robotu. Slovinec Bedene padol po hodine a pol 6:2, 6:4. 

 


Tagy: Dominic Thiem ATP Buenos Aires

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Andy Brownbill

DISKUSIA