VIDEO Totálny výbuch dvojnásobnej grandslamovej šampiónky: Potupný kanár od outsiderky!

Naomi ÓsakováNaomi Ósaková Zdroj: profimedia.sk

MURICA - Dvojnásobná grandslamová šampiónka Naomi Ósaková utrpela v kvalifikácii Fed Cupu zdrvujúcu porážku. Jednotka japonského výberu prehrala v úvodnej dvojhre zápasu v Španielsku s domácou tenistkou Sarou Sorribesovou 0:6, 3:6.

Ósakovej v januári nevyšla snaha o obhajobu titulu na Australian Open, v treťom kole podľahla pätnásťročnej Američanke Cori Gauffovej. Aj vo Fed Cupe v Murcii bola proti 78. hráčke svetového rebríčka Sorribesovej jasnou favoritkou, lenže prvý set prehrala potupne s nulou a celkovo v stretnutí urobila 50 nevynútených chýb.

"Vedeli sme, že Sara vie hrať tak, aby to dokázala Naomi poriadne znepríjemniť. Plánu sa držala na jednotku," pochválila víťazku španielska kapitánka Anabel Medinaová.

Domáce tenistky potom vďaka Carle Suárezovej zvýšili na 2:0 a v sobotu im stačí vyhrať jeden z troch zostávajúcich zápasov. Obe dvojhry dnes zvládli takisto Švajčiarky, Nemky a Slovenky, v zápasoch Holandsko - Bielorusko, Rumunsko - Rusko a Belgicko - Kazachstan je stav nerozhodný. Stretnutie USA - Lotyšsko začne až po polnoci.

Osem víťazov kvalifikačných duelov doplnia obhajkyne titulu Francúzky, minuloročné finalistky z Austrálie, české držiteľky divokej karty a domáce Maďarky vo finálovom turnaji, ktorý sa uskutoční na antuke v hale v Budapešti 14. až 19. apríla. Trojčlenné skupiny budú rozlosované v utorok.

Viac o téme: Španielsko Japonsko Naomi Ósaková
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk; VIDEO: Youtube/Sports Travel
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články