Indisponovaná Kužmová po veľkej dráme prišla s priznaním: Fed Cup je pre mňa asi zakliaty!

Viktória Kužmová a Matej LiptákViktória Kužmová a Matej Lipták Zdroj: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA - Slovensko je veľmi blízko k postupu na finálový turnaj Pohára federácie, ktorý sa v roku 2020 uskutoční v maďarskej Budapešti. V bratislavskom kvalifikačnom zápase proti Veľkej Británii vedie po prvom dni 2:0, na celkový triumf potrebuje získať už iba jeden bod.

Po Anne Karolíne Schmiedlovej a jej úspechu nad Heather Watsonovou 6:2, 6:3 uspela aj Viktória Kužmová, ktorá v druhej piatkovej dvojhre zdolala Harriet Dartovú po tuhom boji 6:7 (3), 6:3, 7:5. Rodáčka z Košíc si pripísala na konto svoje piate víťazstvo v prestížnej súťaži ženských tenisových družstiev.

"Bol to brutálny zápas. Chvíľami sme sa nebavili iba o tenise, ale o tom, že život je aj o iných veciach. Snažili sme sa, aby nad tým zápasom príliš nepremýšľala. V tréningoch sa cítila lepšie, no presne takéto zápasy musí zvládať a dostávať sa z krízových situácii. Jej výkon nebol ideálny, ale verím, že jej môže len pomôcť. Myslím si, že počas celého zápasu bola lepšou hráčkou, ale ten tlak jej zväzoval ruky. Veľmi chcela vyhrať, je to úplne iné hrať za reprezentáciu ako na turnajoch. Uvidíme ako na tom bude zajtra. Je to naša jednotka, ktorá má svoje kvality. Ak by nemohla hrať, pripravené sú ďalšie dievčatá," uviedol po strhujúcom zápase nehrajúci kapitán Matej Lipták, ktorý označil druhý slovenský bod za mimoriadne dôležitý. 

Viktória Kužmová a Matej Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR - Martin Baumann

Aj samotná Kužmová po zápase priznala, že sa na kurte necítila dobre. "Bola som prechladnutá. V uplynulých dvoch dňoch som asi vypila viac čajov ako počas celého života. Fed Cup je pre mňa asi zakliaty. Vlani som nemohla nastúpiť proti Lotyšsku v Rige pre pľuzgier, teraz som zasa chorá. O to som radšej, že sa mi podarilo tento náročný zápas vyhrať," uviedla indisponovaná Kužmová v prvej reakcii pre RTVS.

Viktória Kužmová Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR - Martin Baumann

    

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7
Viac o téme: Slovensko Veľká Británia Matej Lipták Viktória Kužmová Harriet Dartová Fed Cup 2020
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Martin Baumann
  • Zdroj: SITA, TASR

Súvisiace články