FOTO Nepríjemnosti počas prípravy na Tenerife: Na Mateja Tótha zavolali políciu!

Slovenský chodec Matej Tóth
Slovenský chodec Matej Tóth

MADRID - Slovenský atlét Matej Tóth sa v španielskom Tenerife pripravuje na blížiacu sa olympiádu. Na výpravu okolo jeho trénera Mateja Spišika zavolal na tréningu miestny vodič autobusu políciu.

Nahnevanému šoférovi malo prekážať, že slovenská výprava podľa neho na ceste zavadzala. Takéto niečo sa im v doterajšej kariére nikde na svete nestalo, ale celú situáciu zobral samotný Tóth s nadhľadom.
 
"Nejako som sa tým nenechal rozladiť a koncentroval som sa na seba. Vedel som, že hádam želiezka - putá mi nedajú, nezoberú ma nikde, takže som si robil svoju robotu. Je to trochu na zamyslenie, lebo na cestách logicky trénujú chodci, bežci, cyklisti. Nevidel som tu nikoho, aby niekto zakazoval cyklistom chodiť po ceste. Išlo o ješitnosť jedného človeka," vyjadril sa k celej situácii Tóth.
,"Je tu problém nájsť aspoň nejakú relatívnu rovinu a toto je jedno z miest, kde sa dá trénovať. Doteraz tu nebol problém, takže nechápem čo sa udialo. Ale vypočuli sme si, porozprávali sme sa a prídeme znova," dodal Tóthov tréner Matej Špišiak.

Tagy: Matej Tóth Slovensko

Zdroj:
športky
Foto:
TASR/ Martin Baumann

DISKUSIA