Najmocnejší futbalový agent znova v centre: Drsný postoj a vojna s Manchestrom United!

Mino Raiola
Mino Raiola

MANCHESTER - Kontroverzný agent Mino Raiola už dlhodobo verejne vyhlasuje, že jeho hráčsky klient Paul Pogba túži odísť z Manchestru United. To sa samozrejme mnohým predstaviteľom klubu, ale aj samotným fanúšikom vôbec nepáči.

Podľa 52-ročného agenta je francúzsky reprezentant otvorený návratu do talianskej Serie A, kde by sa mohol pripojiť k talianskemu Juventusu Turín. Pogba prestúpil na Old Trafford z Juventusu v roku 2016 za v tom čase rekordných 89 miliónov libier. "Taliansko je pre Paula ako domov. Neprekážalo by mu vrátiť sa do Juve, ale uvidíme, čo sa stane po Eure. Paul chce hrať na najlepšej úrovni, ale z Manchestru United nemôže len tak uniknúť, keďže sa nachádzajú v zložitej situácii," vyhlásil Raiola minulý týždeň.
 
Takéto vyhlásenia sa nepáčia ani klubovým legendám United, akými sú Roy Keane, Paul Scholes, alebo Gary Neville. A práve Neville sa k týmto komentárom kriticky vyjadril. Podľa odchovanca United by mal klub zvážiť ukončenie spolupráce s týmto agentom.
 
"Celá táto vec sa skončí odchodom Pogbu z Manchestru United. Klub musí v tomto zaujať jasné stanovisko. Tento agent robí dlhé roky chaos a neporiadok, a to nielen okolo Pogbu, ale aj u ostatných. Je vážnym tŕňom v boku a nerozumiem, prečo mu Manchester United umožní sa s nimi hrať. United by mali dať najavo svoj postoj a ukončiť obchody s týmto agentom. Rovnako by mali povedať hráčom, že ak ich bude reprezentovať práve on, tak s nimi klub nebude rokovať,“ vyhlásil Gary Neville.
 
 
Raiola odpovedal ex-reprezentatovi Albionu svojsky, pričom sa nezabudol obuť aj do manažéra Manchestru United Ole Gunnara Solskjaera: "Gary Neville má veľké know-how vo futbale. Som prekvapený, že Salford City ešte nie je v Premier League. Mal by byť vo vedení United a požiadať ich o prácu. Je mi jedno, čo hovorí Neville. Ide mi skôr o to, ako Ole Gunnar Solskajer povedal, že Pogbu vlastní Manchester United a nie ja. S týmto mám zásadný problém, lebo on je ich zamestnancom, no Manchester United ho nevlastní. Paula nevlastní nikto, Paul je Paul Pogba. Zamestnanie v klube neznamená, že nemôžem mať svoj názor. Ja som o Olem nikdy nehovoril v tlači, no on o mne hovorí stále! Mám právo zastupovať svojich hráčov tak, ako chcem. Ak vám to nevyhovuje, je to váš problém. Mám záujem iba o zastupovanie mojich hráčov.“

Tagy: Manchester United Mino Raiola Paul Pogba

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
športky
Foto:
Profimedia

DISKUSIA