VIDEO Vlhová o momente, ktorý zarmútil celé Slovensko: Veľmi ma to mrzí, dala som do toho všetko!

Petra Vlhová preteky nedokončila
Petra Vlhová preteky nedokončila

CRANS MONTANA - Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová mala na dosah víťazstvo v alpskej kombinácii v pretekoch Svetového pohára vo švajčiarskej Crans Montane, ale v slalomovom kole ju zastavil nepopulárny "špicar". Slovenka nevyužila šancu polepšiť si v boji o veľký glóbus. Novou líderkou Svetového pohára sa stala Talianka Federica Brignoneová, ktorá ovládla kombinačné preteky o 92 stotín pred Rakúšankou Franziskou Gritschovou a 1,82 sekundy pred Češkou Ester Ledeckou.

Úradujúca vicemajsterka sveta Vlhová mala veľmi dobre rozbehnutú druhú kombináciu sezóny. V úvodnom super G skončila druhá, keď ju o 58 stotín sekundy zdolala iba veľká talianska rivalka Federica Brignoneová. V slalome rozbehla naplno stíhaciu jazdu a po druhom medzičase zaostávala za Brignoneovou už len o 0,06 sekundy. Potom však prišla osudná dvojbrána, v nej "špicar" a predčasný koniec nádejám.

"V prvom momente som si nebola istá či som dostala 'špicar'. Dala som do toho všetko. Veľmi dlho som nechytila 'špicar', a tak ma veľmi mrzí, že to prišlo práve v tomto období, keď bojujeme s Federicou o glóbus. Potrebujem si trošku oddýchnuť pred záverom sezóny, všetko je ešte otvorené. Na to, čo sa stalo dnes, budem chcieť rýchlo zabudnúť, no myslím si, že ma to bude ešte dlho mrzieť. Taký je šport," povedala Vlhová pre RTVS.

Vlhová nedokončila tretie preteky v tejto sezóne, z toho druhé kombinačné. V januári v pretekoch všestrannosti neuspela v rakúskom stredisku Altenmarkt-Zauchensee, tam nezvládla už úvodnú časť - superobrovský slalom. Znamená to, že 24-ročná Liptáčka v alpskej kombinácii už v tejto sezóne nemá šancu zaútočiť na celkové prvenstvo a malý glóbus. Ten už má takmer istý Talianka Brignoneová, ktorá po Altenmarkte-Zauchensee ovládla aj preteky v Crans Montane a pred záverečnou kombináciou v talianskom La Thuile má na čele disciplíny plný počet 200 bodov. Stíha ju už len Švajčiarka Wendy Holdenerová so 125 bodmi.

Brignoneová sa po triumfe v Crans Montane dostala aj na čelo celkového poradia Svetového pohára, keď o 73 bodov predstihla Američanku Mikaelu Shiffrinovú. Vlhovej naďalej patrí tretia priečka, ale jej manko na Brignoneovú narástlo na 159 bodov. Brignoneová si pripísala piate víťazstvo v tejto sezóne a celkovo pätnáste v kariére. Kopec v Crans Montane jej zrejme náramne vyhovuje, keďže v alpskej kombinácii tu triumfovala aj v rokoch 2019, 2018 a 2017.

"Netuším, prečo sa mi v Crans Montane tak veľmi darí. Aj dnes som mala šťastie, že Petra Vlhová vypadla. Na zisk glóbusu ešte nemyslím, nemám to v hlave. Zatiaľ som mysľou iba v Crans Montane," uviedla Federica Brignoneová, cituje ju portál laola1.at. "Je to pre mňa jedno obrovské prekvapenie, najmä moja slalomová jazda. Super G som tiež zvládla veľmi dobre, celkovo sa mi páči miestny kopec. Od jesene som absolvovala iba päť tréningových dní na lyžiach, čo nie je veľa. Aj moji tréneri sú vo šoku, pred pretekmi vraveli, že najlepšia desiatka by bola fajn," komentovala Ester Ledecká.


Tagy: Petra Vlhová Federica Brignoneová Ester Ledecká

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Gabriele Facciotti; Video: RTVS

DISKUSIA