Správy, ktoré nechce nikto vidieť: Dvojica ruských hokejistov z NHL mala autonehodu!

Igor Shesterkin a Pavel Bučnevič
Igor Shesterkin a Pavel Bučnevič

NEW YORK - Dvojica ruských hokejistov v drese New Yorku Rangers Pavel Bučnevič a Igor Šesťorkin mala autonehodu.

Šesťorkin pri nej utrpel menšiu fraktúru rebra a bude "jazdcom" v NHL niekoľko týždňov chýbať. Bučnevič bol po nehode otrasený, no vyviazol bez vážnejšieho zranenia, jeho zdravotný stav budú kluboví lekári posudzovať na dennej báze.

O nehode informoval v pondelok prezident newyorského klubu John Davidson. Podľa jeho slov hokejisti havarovali v nedeľu večer v Brooklyne, keď sa zrazili s iným vozidlom. Šesťorkin bol vodič auta a Bučnevič spolujazdec. "Vďaka bohu, obaja mali zapnuté bezpečnostné pásy a otvorili sa im airbagy. Odviezli ich do newyorskej presbyteriánskej nemocnice," uviedol Davidson na pondelňajšej tlačovej konferencii.

Dvadsaťštyriročný brankár Šesťorkin debutoval v tejto sezóne v zámorskej profilige. Počínal si výborne, v desiatich vystúpeniach priviedol Rangers k deviatim víťazstvám, pričom mal priemer 2,23 gólu na zápas a úspešnosť zásahov 94,0 percent. Jeho vrstovník Bučnevič ťahá svoju štvrtú sezónu v newyorskom klube, v 61 dueloch si pripísal 37 bodov za 14 gólov a 23 asistencií.


Tagy: New York Rangers Pavel Bučnevič

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR
Foto:
Koláž Športky - SITA/AP/Kathy Willens, SITA/AP/Frank Franklin II

DISKUSIA