Emotívne a silné VIDEO športových osobností: Nebuďme ticho, bojujme spoločne proti rasizmu!

Ján ĎuricaJán Ďurica Zdroj: Facebook/Post Bellum SK / Príbehy 20. storočia

BRATISLAVA - Marián Vajda, Marián Gáborík, Veronika Velez-Zuzulová, Michal Handzuš, Anna Karolína Schmiedlová, Ján Ďurica a ďalší mnohí známi slovenskí športovci sa vo videu postavili proti antisemitizmu, rasizmu, xenofóbii a zbytočnej nikam nevedúcej nenávisti. Za videom stojí nezisková organizácia Post Bellum s ústredím v Prahe.

"História sa opakuje, preto si spomeňme na tých, ktorí sa prizerali, boli ticho, ktorí nič nespravili. Spomeňme si na tých ktorí pokrútili hlavou, nič nespravili, namietali." 

"Sú to len slová, neškodné narážky, rozvášnené emócie. Spomeňme si na tých, ktorí sa odvrátili, stáli bokom, pozerali sa na konanie iných a nič neurobili. Spomeňme si na všetkých tých dobrých ľudí, ktorí neboli nenávistní, ale silou svojho mlčania podporili nenávisť," hovoria športovci v silnom a emotívnom videu. 

"Musíme si dnes a navždy zapamätať, že keď sme svedkami rasizmu, antisemitizmu, diskriminácie alebo nenávisti, akokoľvek nenápadnej či zdanlivo bezvýznamnej, nemôžeme sa len prizerať. Nesmieme sa len prizerať, nebuďme ticho, musíme sa im postaviť spoločne!" 

 

Viac o téme: Ján Ďurica Marián Gáborík Michal Handzuš Richard Lintner Veronika Velez-Zuzulová Anna Karolína Schmiedlová Marián Vajda
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook/Post Bellum SK/Príbehy 20. storočia; VIDEO: Facebook/Post Bellum SK/Príbehy 20. storočia
  • Zdroj: športky

Súvisiace články