Nečakaná zmena aj pre Vlhovú: Preteky, ktoré mali prehovoriť do súbojov o glóbusy, zrušili!

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová

SONTHOFEN - Budúcotýždňové podujatie Svetového pohára alpských lyžiarok v Ofterschwangu zrušili pre nedostatok snehu. V Nemecku bol na programe obrovský slalom 7. marca a na druhý deň slalom. Rieši sa nové dejisko súťaží, ktoré by mali vážne prehovoriť do súbojov o dva malé glóbusy a o veľkú "guľu" celkovej víťazky SP, na všetky tri trofeje ašpiruje aj slovenská zjazdárka Petra Vlhová. Informovala o tom Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS).

"V tejto oblasti v poslednom čase prakticky nesnežilo. Okrem toho v celom Bavorsku bolo také teplo, že nebolo možné vyrobiť dostatok umelého snehu. Zatiaľ nie je jasné, či za preteky v Ofterschwangu bude reálne nejaká náhrada v inom lyžiarskom stredisku," uviedol rakúsky portál laola1.at.

Petra Vlhová tak nebude môcť na budúci týždeň v Ofterschwangu vylepšiť svoje postavenie vo Svetovom pohári v zjazdovom lyžovaní.

Najbližší víkend sú na programe SP žien preteky v talianskom La Thuile. Pred preriedenou diváckou kulisou sa tam uskutočnia super G a alpská kombinácia. Na čele Svetového pohára žien je aktuálne Talianka Federica Brignoneová s náskokom 73 bodov pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou a 159 bodov pred Vlhovou.

Podľa posledných správ Vlhová by napriek problémom s chrupavkou v ľavom kolene nemala v La Thuile chýbať. Američanka Shiffrinová na svahoch SP absentuje od tragickej smrti svojho otca začiatkom februára a zatiaľ to stále platí.


Tagy: Petra Vlhová FIS

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
TASR/AP/Gabriele Facciotti

DISKUSIA