Posledná bitka, v hre je absolútne všetko: Gladiátorský súboj o prežitie aj so Slovákmi

Jaromír JágrJaromír Jágr Zdroj: Facebook - Rytíři Kladno/Roman Mareš

BRATISLAVA - Pred posledným kolom základnej časti v najvyššej českej hokejovej súťaži je situácia v súvislosti s bojom o zotrvanie medzi elitou poriadne zamotaná. Aj keď hokejisti Kladna mali už poriadne dlho "nôž na krku", partia okolo legendárneho veterána Jaromíra Jágra má po dlhej dobe záchranu vo vlastných rukách a nemusí čakať na zaváhania konkurentov.

Tím, v ktorého kádri figurujú aj Slováci Denis Godla, Ladislav Romančík a Marek Hovorka, totiž ťahá sériu troch víťazstiev a ak uspeje aj v piatok v Litvínove, zachráni sa v extralige. Ak však v tomto súboji nezíska aspoň dva body, tak "spadne" o úroveň nižšie. Okrem Kladna sú do boja o záchranu namočené aj ďalšie dva tímy - Litvínov a Pardubice. "V piatok hráme o všetko, ale aj preto šport robíme, preto drieme," povedal po utorkovom triumfe Kladna nad Mladou Boleslavou 3:2 kapitán "rytierov" Jakub Strnad podľa webu iDnes.cz.

Pardubice z najvyššej súťaže vypadnú iba v prípade prehry v riadnom hracom čase v Brne, ak Kladno uspeje v Litvínove v predĺžení alebo v samostatných nájazdoch. "Už sme to mohli mať hotové pred dvoma zápasmi, mohli sme to mať hotové v utorok. Tak snáď sa nám to podarí v piatok. V predĺžení sme mali dve veľké šance a keby nám to tam padlo, tak už oslavujeme," zhodnotil pardubický brankár Pavel Kantor po prehre so Spartou Praha 1:2 po predĺžení. V Pardubiciach pôsobia štyria Slováci - obrancovia Michal Ivan, Juraj Mikuš a útočníci Matej Paulovič s Radoslavom Tyborom.

Jaromír Jágr sa teší Galéria fotiek (2) Zdroj: Rytíři Kladno - Poláček Josef

Keďže Liberec si už dávnejšie zabezpečil víťazstvo v základnej časti a známe sú už aj mená klubov pre predkolo play-off, zraky všetkých sa budú v piatkovom poslednom 52. kole upierať do Litvínova. "Sme radi, že si záchranu môžeme vybojovať sami v poslednom kole. Tešíme sa na to. Nemusíme sledovať ostatné výsledky. Taký čas sme dreli, že by bolo smutné to len tak zahodiť," myslí si Strnad.

Súpermi Kladna budú hokejisti Litvínova. V HC Verva chytá slovenský gólman Jaroslav Janus a pôsobí v ňom aj útočník František Gerhát. Litvínov mohol spečatiť svoju záchranu medzi elitou už v utorok v Olomouci, no prehral 1:3. "Odohrali sme katastrofálny zápas. Súper bol počas celého duelu lepší a musím dodať, že takto sa o zotrvanie v extralige nebojuje," poznamenal pre oficiálny klubový web kouč Jindřich Kotrla.

Viac o téme: HC Rytíři Kladno Pavel Kantor Jakub Strnad Jindřich Kotrla