Cyklistický gigant má čo vysvetľovať: Kde sú peniaze? Tu ide o poriadne tučné čiastky

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP - Franck Faugere

BRATISLAVA - Jazdcom aj niektorým ďalším zamestnancom cyklistického tímu Astana neboli vyplatené mzdy za posledné dva mesiace. Napriek tomu kazašské družstvo schválilo rozpočet na rok 2020, čo potvrdil ich hlavný sponzor, štátny majetkový fond Samruk Kazyn. Pretekári Astany momentálne nesúťažia, minimálne do 20. marca majú voľno, čo je preventívne opatrenie ich vedenia voči koronavírusu.

"Potvrdzujeme, že tím Astana Pro v tomto roku ešte nevyplatil všetky mzdy zamestnancom. Uskutočnili sa len čiastočné platby. Zároveň sme však úspešne schválili rozpočet na túto sezónu," uviedol manažér tímu Alexander Vinokurov, cituje ho špecializovaný portál Cyclingnews. Jedným dychom dodal, že problémy sa čoskoro vyriešia. "Sme presvedčení, že do konca tohto týždňa budú meškajúce mzdy vyplatené."

Niekdajší skvelý kazašský cyklista pripomenul, že Astana začala už pätnástu sezónu medzi cyklistickou elitou na ceste. A počas celého obdobia hlavný sponzor vždy poskytol potrebné prostriedky. "Keďže nás sponzoruje oficiálna vládna organizácia, niekedy dochádza k oneskoreniu platby z dôvodu pomalého administratívneho spracovania schválenia finančných prostriedkov," podotkol olympijský šampión v pretekoch s hromadným štartom v Londýne 2012.

Vinokurov zdôraznil, že súčasné finančné problémy nemajú nič spoločné s rozhodnutím tímu nezúčastniť sa na pretekoch do 20. marca. Astana patrí medzi sedem družstiev s elitnou licenciou WorldTour, ktoré sa rozhodli odstúpiť zo súčasných pretekov Paríž - Nice pre obavy z ďalšieho rozšírenia vírusu známeho pod skratkou Covid-19. V roku 2020 jazdci tímu Astana dosiaľ dosiahli šesť víťazstiev, pričom jeden z lídrov Dán Jakob Fulgsang vyhral dve etapy a stal sa aj celkovým víťazom španielskych pretekov Ruta del Sol.

Viac o téme: Astana Alexander Vinokurov Samruk Kazyn
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Franck Faugere
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články