Neistota iba dva dni pred štartom sezóny: Štyria členovia rodiny F1 čakajú na výsledky testov

Monoposty F1 po štarte VC AustrálieMonoposty F1 po štarte VC Austrálie Zdroj: TASR/AP/Ross Land

MELBOURNE - Pred úvodnou Veľkou cenou formule 1 v Melbourne sa ocitli štyri členovia tímu preventívne v karanténe kvôli podozreniu z nákazy koronavírusom. Na hotelovej izbe čakajú na výsledky testov zamestnanci stajní Haas, McLaren a Williams. Jazdci ani členovia vedenia medzi nimi nie sú. Ostatní sa pripravujú na štart sezóny podľa plánu.

Ľudia v karanténe mali príznaky nachladnutia, preto boli izolovaní z preventívnych dôvodov. "Dvaja naši ľudia boli vyšetrení predtým, než boli dobrovoľne izolovaní. Na výsledky čakáme," povedal agentúre AFP hovorca americkej stajne Haas. 

Podobný režim majú pracovníci McLarenu a Williamsu. "Očakávame, že výsledky dostaneme behom noci. Tím pracuje normálne podľa plánu," uviedli zástupcovia McLarenu. Program úvodnej Grand Prix sa začne tradične piatkovými tréningami a Austrálčania nezaviedli kvôli koronavírusu žiadne opatrenia pre divákov. Počítajú s tým, že štart sezóny F1 si na tribúnach užijú tisíce fanúšikov. 

So zákazom vstupu nepočíta ani šéf pretekov Andrew Westacott. "V tomto podivnom svete je možné čokoľvek, ale myslím si, že je to veľmi nepravdepodobné," odpovedal na otázku, či očakáva nariadenie odkrútiť preteky bez divákov. 

Bez nich sa ale uskutoční ďalšia Veľká cena, a to v Bahrajne 22. marca. Organizátori oznámili túto správu v nedeľu. Minulý rok pritom behom trojdňového programu dorazilo na okruh v Sakhire 97-tisíc fanúšikov. Z nedele 19. apríla bola na neurčito odložená GP Číny, pretože práve z tejto krajiny sa šíri nákaza zvaná koronavírus. 

 

Viac o téme: VC Austrálie F1 Williams McLaren Haas
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Ross Land
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články