Koronavírus má aj ďalšia hviezda NBA, v dvojtýždňovej karanténe musia zostať dva tímy

Donovan Mitchell zakončujeDonovan Mitchell zakončuje Zdroj: SITA/AP/Sarah Stier

SALT LAKE CITY - Donovan Mitchell z Utahu Jazz je druhý basketbalista NBA, ktorého pozitívne testovali na koronavírus. Informáciu zverejnil vo štvrtok portál ESPN niekoľko hodín po tom, ako NBA prerušila sezónu pre prvý potvrdený prípad u iného hráča Jazz Rudyho Goberta.

Krídelník Mitchell patrí rovnako ako francúzsky pivot Gobert k oporám klubu a členom základnej zostavy. V sezóne ma aktuálne bilanciu 24 bodov na zápas.

Úradujúci šampión ligy Toronto Raptors a tím Washington Wizards zverejnili, že jeho hráči dobrovoľne nastúpili do karantény. Dôvodom je, že oba kluby sa nedávno stretli v súťažnom zápase práve s Utahom. "Všetci členovia tímu sa nechali preventívne testovať, čakáme na výsledky. Hráči, tréneri, aj členovia realizačného tímu sú v 14-dňovej izolácii," zverejnil podľa AFP kanadský klub.

V USA evidujú k štvrtku 19.00 SEČ 1323 prípadov ochorenia, 38 ľudí zomrelo. V Kanade zaznamenali 117 prípadov a jedno úmrtie. Počet smrteľných obetí sa podľa údajov "Coronavirus COVID-19 Global Cases by Johns Hopkins CSSE" celosvetovo k štvrtkovému večeru zvýšil na 4718, v 116 krajinách/regiónoch sveta ho diagnostikovali u vyše 127.000 osôb.

Viac o téme: NBA Toronto Raptors Washington Wizards Utah Jazz Rudy Gobert Donovan Mitchell
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Sarah Stier
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články