Nekonečná sága Neymarovho prestupu má reálne kontúry: Športový riaditeľ PSG stanovil cenovku

Neymar
Neymar

BRATISLAVA - Téma Neymarovho prestupu z Paríža St. Germain späť do FC Barcelona nie je novinkou, ale znovu sa objavila medzi aktuálnymi futbalovými témami. Španielsky denník Marca totiž v nedeľu s odvolaním sa na reportéra ESPN uviedla, že brazílska hviezda je opäť bližšie k návratu do katalánskeho veľkoklubu.

Podľa športového riaditeľa PSG Leonarda by sa prvýkrát - na rozdiel od všetkých predchádzajúcich tvrdení ohľadom Neymarovho prestupu - mohlo zvážiť zrealizovanie zmeny, ktorú žiadal samotný Brazílčan. A to za odstupné vo výške 150 miliónov eur. Zatiaľ však neprišlo k potvrdeniu tohto predpokladu. Predstavitelia FC Barcelona sa v lete s veľkou pravdepodobnosťou znovu pokúsia o opätovné získanie 28-ročného ofenzívneho hráča. Pred aktuálnou sezónu v tejto snahe neuspeli.

Neymar v auguste 2017 prestúpil za rekordné odstupné vo výške 222 miliónov eur z Barcelony do Paríža. Jeho súčasný kontrakt s PSG má platnosť do 30. júna 2022. Neymarov súčasný klub smeruje v domácej najvyššej súťaži k majstrovskému titulu, je vo finále Francúzskeho pohára a v Lige majstrov vyradil v osemfinále Borussiu Dortmund aj s jeho dvojgólovým prispením. Barcelonu ešte čaká boj o postup v LM proti Neapolu (prvý zápas 1:1), v ligovej súťaži je na čele o dva body pred madridským Realom.


Tagy: FC Barcelona Neymar

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Christophe Ena

DISKUSIA