Legenda NFL po dvoch dekádach mení dres: Brady sa dohodol na zmluve s týmto klubom

Tom Brady oslavujeTom Brady oslavuje Zdroj: SITA/AP/Darron Cummings

TAMPA - Tom Brady si nový klub v zámorskej súťaži amerického futbalu NFL našiel veľmi rýchlo po odchode z New England Patriots. Na spolupráci sa dohodol s Tampou Bay Buccaneers, kontrakt má hodnotu približne 30 miliónov dolárov ročne. Podľa oficiálneho webu NFL boli "piráti" jediným záujemcom o služby 42-ročného rozohrávača.

Najúspešnejší quarterback v histórii NFL zamieril do tímu, ktorý čaká na účasť v play off od roku 2007. Špekulovalo sa, že by mohol prestúpiť aj do Los Angeles Chargers, no Brady chcel z rodinných dôvodov zostať na východnom pobreží. Chargers už nerátali s rozohrávačom Philipom Riversom, ktorý podpísal zmluvu na jeden rok a 25 miliónov dolárov v mužstve Indianapolis Colts.

Brady pôsobil v organizácii Patriots dve dekády a dres zmenil po prvý raz. Rekordných šesťkrát triumfoval v Super Bowle (2001, 2003, 2004, 2014, 2016, 2018), vo finále sa predstavil deväťkrát, tiež v tomto ohľade drží maximum súťaže. Za Najužitočnejšieho hráča (MVP) Super Bowlu ho vyhlásili v rekordných štyroch prípadoch, za MVP sezóny tri razy.

Patria mu aj ďalšie rekordy, na konte má najviac víťazstiev spomedzi quarterbackov (219) či najviac zápasov s minimálne dvoma touchdownovými prihrávkami (173). Ako 40-ročný sa stal najstarším držiteľom ocenenia pre MVP NFL. Vlani sa stal najstarším rozohrávačom s víťazstvom v Super Bowle, keď New England vo veku 41 rokov doviedol k triumfu nad Los Angeles Rams.

Viac o téme: Tom Brady Tampa Bay Buccaneers New England Patriots
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Darron Cummings
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články