Smutný list pre desiatky rodičov: Nadal musel vysvetľovať, čo bude s deťmi počas krízy

Rafael NadalRafael Nadal Zdroj: SITA/AP/Andy Wong

BRATISLAVA - Tenisová akadémia Rafaela Nadala v Manacore na ostrove Malorka od soboty zatvára svoje brány a fungovať nebudú ani služby, ktoré bežne poskytujú v jej komplexe. To všetko sú tvrdé opatrenia v boji proti koronavírusu, ktorý Španielsko zasiahol v oveľa väčšej miere ako niektoré ďalšie európske krajiny. Problém vzniknutej situácie v Nadalovej akadémii spočíva v tom, že v nej zostanú v izolácii desiatky mladých tenistov zo 42 krajín, ktorí sa vzhľadom na výrazne obmedzený pohyb osôb nebudú môcť vrátiť k rodičom. Svetový hráč číslo 2 Nadal v súvislosti so vzniknutou realitou adresoval rodičom vysvetľujúci list.

"Súčasná ťažká situácia v Európe zastavila život aj v našej akadémii. Z logistických dôvodov nie je možné, aby sa všetci mladí hráči vrátili do svojich domovov, a tak istý čas zostanú u nás. Preberáme za nich zodpovednosť, je to naša povinnosť. Situáciu sme vyhodnocovali aj s regionálnym ministrom zdravotníctva na Baleárskych ostrovoch s cieľom prijať také opatrenia, ktoré sú v súlade s právnymi predpismi," uviedol Rafael Nadal v liste rodičom, cituje ho portál srbského denníka Blic.

Podľa 19-násobného grandslamového šampióna v akadémii zostanú aj po jej zatvorení tréneri, pomocní pracovníci či upratovači, aby sa mohli venovať mladým tenistom. "V sobotu akadémiu definitívne uzavrieme vrátane telocvične, múzea, obchodu a reštaurácie. Mladí hráči a dobrovoľníci budú jediní, ktorí tam zostanú. Viem, že chcete byť so svojimi deťmi a verím, že táto chvíľa čoskoro nastane. Toto sú ťažké časy pre nás všetkých, ale najlepšie ich zvládneme vtedy, keď zostaneme doma," dodal Rafael Nadal v liste rodičom.

Viac o téme: Rafael Nadal
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Andy Wong
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články