Dlhoročný člen Medzinárodného olympijského výboru má jasno: Hry nebudú v plánovanom termíne!

Dlhoročný člen Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Dick Pound
Dlhoročný člen Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Dick Pound

WASHINGTON - Olympijské hry v Tokiu sa neuskutočnia v plánovanom letnom termíne. Vyhlásil to dlhoročný člen Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Dick Pound v rozhovore pre americký denník USA Today.

"Olympijské hry v Tokiu sa 24. júla nezačnú, toľko viem. Na základe informácií, ktoré má MOV k dispozícii, sa rozhodlo o odklade," tvrdí Pound, podľa ktorého zatiaľ ďalšie kroky nie sú známe. MOV ich ale údajne oznámi už v krátkom čase. "Pôjde to postupne. Odložíme to a začneme sa zaoberať všetkými dôsledkami, ktoré budú obrovské."

MOV v reakcii pre agentúru SID označil Poundove výroky za názor jednotlivca. Hovorca MOV trvá na nedeľňajšom stanovisku organizácie, že rozhodnutie o prípadnom odklade hier padne v priebehu štyroch týždňov. "Každý člen MOV má právo po svojom interpretovať včerajšie rozhodnutie exekutívy," uviedol hovorca.

Kanaďan Pound je člen MOV od roku 1978. Bol prvým šefom Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) i viceprezidentom MOV. OH 2020 v Tokiu by sa mali podľa pôvodného plánu uskutočniť v termíne 24. júla až 9. augusta.
 


Tagy: Tokio 2020 koronavírus Dick Pound

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/The Canadian Press, Dave Chidley

DISKUSIA