Americký bojovník MMA zotrel hviezdy UFC: Khabib je blbec, on a McNuggeta by mali ísť do dôchodku!

Khabib Nurmagomedov a Tony FergusonKhabib Nurmagomedov a Tony Ferguson Zdroj: Profimedia

JACKSONVILLE - Americký zápasník MMA Tony Ferguson trpkosť prehry nepocítil už dlhých osem rokov a z 12 výhier v sérii až deväť ukončil pred časovým limitom. Aj napriek úspešnej kariére "El Cucuy" stále na najcennejší titul v kategórii do 70 kilogramov nedosiahol. Pred nočným súbojom o dočasný titul ľahkej váhy UFC proti krajanovi Justinovi Gaethjemu si absolútne nedával servítku pred ústa a poriadne naložil tak neporazenému šampiónovi Khabibovi Nurmagomedovovi ako aj ikonickému Conorovi McGregorovi.

25 víťazstiev a len tri prehry, to je famózna bilancia skúseného Američana, ktorý na víkendovom galavečeri UFC 249 v Jacksonville pomýšľa na jediné a v žalúdku mu poriadne ležia tak Khabib ako aj Conor. „S*ať na Khabiba, chcem povedať nech ťahá preč. Teraz tretíkrát obhajujem svoj opasok dočasného šampióna. Toto je už o plnohodnotný titul, tento zápas je pre pravých šampiónov. Khabib je blbec. On a McNuggeta by mali ísť do dôchodku. Dvaja jediní skutoční zápasníci sme my - ja a Justin Gaethje, toto je Amerika!“ poriadne naložil tak šampiónovi Khabibovi ako aj ikone UFC McGregorovi Ferguson v rozhovore pre MMA Fighting. 

Tony Ferguson Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP - John Locher

Pôvodne mali o titul bojovať Ferguson a Nurmagomedov 18. apríla, no pandémia koronavírusu im to prekazila. Stále neporazený Khabib (28-0) pre cestovné obmedzenia uviazol v rodnej krajine a ani na piaty pokus sa vzájomný duel neuskutočnil, náhradníkom dagestánskeho orla sa tak stal Gaethje (21-2). 

Justin Gaethje a knokautovaný Galéria fotiek (3) Zdroj: profimedia.sk

Víťaz súboja by mal získať dočasný titul a na jeseň tohto roku by si mal zmerať sily so šampiónom Nurmagomedovom. Ale nahnevaný a frustrovaný Ferguson sa snahám o šieste dohodnutie veľkého finále už len vysmieva. "Na toto už nebudem odpovedať. Starám sa o UFC 249 o zápas s Gaethjem," komentoval eventuálne finále s Khabibom a na adresu dagestánskeho orla pridal aj ďalšie tvrdé slová: "Vytratil sa zo Zeme, on aj McNuggets sú pre mňa len pos*atí chlapci.“

Na hlavu Khabiba sa spustila vlna kritiky od fanúšikov, ktorí ho obvinili z vyhýbania sa titulového zápasu. Ten na Instagrame odpovedal, že po skončení ramadánu bude pripravený. "Môžem bojovať kedykoľvek, ramadán sa končí 23. mája,“ napísal na sociálnej sieti. "V júli budem pripravený. Prestaňte o mne hovoriť. Toto je čas korony a keď príde čas Khabiba, všetkých rozbijem,“ dodal zápasník. 

Podarí sa dnes v noci Fergusonovi potvrdiť rolu favorita a získa dočasný opasok? 

Viac o téme: MMA Tony Ferguson Conor McGregor UFC Khabib Nurmagomedov
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: športky

Súvisiace články