McGregor o svojom ďalšom zápase: Najbližšie to bude proti Justinovi, Chabib robí hanbu

Conor McGregor
Conor McGregor

DUBLIN - Írsky bojovník MMA Conor McGregor naznačil, že na galavečere UFC by sa mohol predstaviť aj bez prítomnosti divákov. Najprestížnejšia organizácia obnovila počas pandémie koronavírusu svoju činnosť cez víkend podujatím UFC 249 za zatvorenými dverami v Jacksonville na Floride.

Tridsaťjedenročný Ír doma sledoval, ako v hlavnom súboji Američan Justin Gaethje zdolal krajana Tonyho Fergusona a získal opasok dočasného šampióna ľahkej váhy. "Fanúšikovia sú podstata športu, ale rád predvediem silu mojich úderov aj bez okolitých zvukov," vyhlásil McGregor na sociálnych sieťach.

Kritike podrobil rivalov v ľahkej hmotnostnej kategórii vrátane Gaethjeho a Rusa Chabiba Nurmagomedova, ktorý ho zdolal v titulovom zápase v roku 2018. Prezident UFC Dana White potvrdil, že s McGregorom komunikoval pred sobotňajším galavečerom a diskutoval s ním o potenciálnych dueloch. "Najbližšie to budem ja proti Justinovi, Chabib robí hanbu naozajstným bojovníkom. Garantujem to," povedal McGregor.

Dodal, že z ľahkej divízie sa neskôr presunie do welterovej, kde už absolvoval tri súboje s bilanciou 2-1, predstavil sa v nej aj pri svojom januárovom návrate do klietky, keď zdolal Američana Donalda Cerroneho. Bývalý šampión perovej a ľahkej váhy by sa ziskom opasku vo welterovej hmotnostnej kategórii stal prvým bojovníkom v histórii UFC s titulmi v troch divíziách.


Tagy: Conor McGregor UFC Justin Gaethje Chabib Nurmagomedov

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP - John Locher

DISKUSIA