Vytúžený deň pre španielske kluby: Napriek vážnej situácii sa to týka aj Madridu a Barcelony

Lionel Messi
Lionel Messi

MADRID - Španielske futbalové kluby smú od pondelka začať s tímovými tréningami. Dosiaľ sa mohli hráči pripravovať iba individuálne, po uvoľnení protiepidemiologických opatrení im povolili tréningy v menších skupinách.

Týka sa to aj madridských a barcelonským klubov, hoci v mestách stále platia najprísnejšie nariadenia. Informovala o tom agentúra AP. Španielska vláda postupne uvoľňuje opatrenia proti šíreniu nákazy, v každom regióne však postupuje osobitne.

Na základe toho vypracovalo vedenie La Ligy usmernenia pre jednotlivé kluby. V menej zasiahnutých regiónoch môže spoločne trénovať najviac štrnásť hráčov a tréningové centrá smú otvoriť na 50 percent. V rizikovejších oblastiach je limit stanovený na desať hráčov a 30-percentné otvorenie zariadení.

V ďalšej fáze sa počíta s úplným povolením tréningového procesu, dátum však zatiaľ nestanovili. V Španielsku by chceli obnoviť sezónu La Ligy 12. júna. Prerušená pre pandémiu koronavírusu je od polovice marca. V krajine evidovali v nedeľu ráno 276,505 prípadov ochorenia COVID-19 a 27,563 úmrtí.


Tagy: La Liga koronavírus

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/Miguel Ruiz/FC Barcelona via AP

DISKUSIA