Nemecký pretekár sa kajá: Za podvádzanie pri virtuálnych pretekoch tvrdý trest!

Daniel Abt
Daniel Abt

BERLÍN - Nemecký automobilový jazdec Daniel Abt podvádzal v počítačovej verzii pretekov formule E, v ktorej si účastníci seriálu merajú sily počas koronavírusovej pandémie. Namiesto seba nechal pretekať profesionálneho esportového hráča Lorenza Hörzinga, ktorý došiel v dnešnom virtuálnom závode na berlínskom letisku Tempelhof tretí.

Keď sa podvod prevalil, nasledovala diskvalifikácia. Abt prišiel aj o všetky body z predchádzajúcich štyroch pretekov a musí zaplatiť 10 tisíc eur charitatívnej organizácii podľa vlastného výberu.

Abt sa ospravedlnil za to, že si "povolal pomoc zvonku". "Nebral som to dosť vážne. Viem, že môj prehrešok zanecháva horkú príchuť, ale nemyslel som to zle," uviedol dvadsaťsedemročný Nemec, ktorý v šampionáte formúl s elekromotorom vybojoval dve víťazstvá a niekoľko ďalších umiestnení na pódiu.

Vo virtuálnych pretekoch na simulátore sa mu zatiaľ veľmi nedarilo, a keď tentoraz bojoval s najlepšími, vzbudil podozrenie u súperov. "Z toho fakt nemám radosť, pretože s tým autom nejazdil Daniel. Všetko skazil," hneval sa Belgičan Stoffel Vandoorne, ktorý obsadil druhé miesto za Britom Oliverom Rowlandom. Po Abtovej diskvalifikácii skončil tretí bývalý pilot formuly 1 Nemec Pascal Wehrlein, ktorý esportový šampionát vedie.

Jazdci svojou účasťou v Race at Home Challenge pomáhajú detskému fondu UNICEF.


Tagy: Daniel Abt Race at Home Challenge

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Marco Ugarte

DISKUSIA