Brazílsky futbalista Juventusu zvažoval ukončenie kariéry: Zažil som viac skenov ako zápasov

Douglas Costa a jeho gólové gesto
Douglas Costa a jeho gólové gesto

TURÍN - Brazílsky futbalista Douglas Costa zvažoval pre zdravotné problémy ukončiť aktívnu kariéru. Krídelníka Juventusu Turín považovali za veľký talent, no neustále zranenia mu výrazne komplikujú život, s psychickými dôsledkami mu dokonca pomáha odborník.

Dvadsaťdeväťročný Costa začal európsku kariéru v roku 2010 v Šachtare Doneck. Po piatich sezónach prestúpil do Bayernu Mníchov, uplynulé dva ročníky strávil v Juventuse Turín. Počas pôsobenia v Európe však odohral 30 ligových zápasov v rámci jednej sezóny iba raz. "Sú chvíle, keď sa pýtam sám seba, či ešte vôbec môžem pokračovať, pretože keď vybehnem na ihrisko, okamžite sa zraním. Potom si však pozriem záznam a vidím tú vášeň, to ma drží nad vodou. Milujem futbal, nejde mi o slávu ani peniaze," citoval Costu The Players Tribune.

Jeho fyzické ťažkosti mu spôsobujú aj psychické problémy. Neustále zranenia ho nútia pochybovať o sebe, preto sa obrátil na odborníka: "Najal som si mentálneho kouča, pretože vždy, keď sa opäť zraním, musím myslieť na to, čo robím zle. Preto som vyhľadal pomoc. Nie je to psychológ, ale mentálny tréner, ktorý mi vie vysvetliť, že niektoré aspekty skrátka neovplyvním." Napriek útrapám však Costa nestráca zmysel pre humor a s krajanom Alexom Sandrom s úsmevom žartujú, že absolvovali viac skenov ako zápasov.


Tagy: Juventus Turín Douglas Costa

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Fabio Ferrari/LaPress

DISKUSIA