FOTO Pápež ponúkol do dražby vzácny dar od Sagana: Slová Tourminátora hovoria za všetko

Peter Sagan daroval pápežovi Františkovi podpísaný dres majstra sveta a bicykel v pápežských farbách s nápisom "Francesco".
Peter Sagan daroval pápežovi Františkovi podpísaný dres majstra sveta a bicykel v pápežských farbách s nápisom "Francesco".

RÍM - Pápež František zorganizoval charitatívnu dražbu predmetov, ktoré mu darovali svetoznámi športovci. Medzi inými ponúkol do aukcie aj bicykel trojnásobného majstra sveta Petra Sagana, ktorý mu slovenský reprezentant daroval v roku 2018.

Výťažok venuje pápež nemocniciam v Bergame a Brescii, obe boli v rámci Talianska najzasiahnutejšie pandémiou koronavírusu. Aukcia potrvá až do štvrtka 18. júna, už teraz je však jasné, že nový majiteľ zaplatí za unikátny bicykel viac ako desaťtisíc eur. "Som hrdý a nadšený, že pápež František chce podarovať bicykel, ktorý som mu dal, na charitatívnu aukciu.Môžete sa zapojiť do aukcie a dať si tento jedinečný, personalizovaný bicykel, podpísaný pápežom Františkom," napísal Sagan na svojom Facebooku.

Okrem Saganovho bicykla sa do dražby dostali aj podpísaná kapitánska páska futbalistu Francesca Tottiho či plavecký úbor olympijskej šampiónky Federicy Pellegriniovej. Okrem hmotných predmetov majú záujemcovia možnosť kúpiť si večeru či tréning s rôznymi športovcami. 


Tagy: Peter Sagan Pápež František

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
TASR/AP/L'Osservatore Romano

DISKUSIA