Svetová jednotka a dvojnásobný šampión zúri: Na US Open ukázali nechutnú diskrimináciu!

Dylan Alcott
Dylan Alcott

MELBOURNE - Austrálsky paralympijský šampión Dylan Alcott skritizoval postup usporiadateľov tenisového US Open, ktorí sa rozhodli usporiadať tohtoročný grandslam v oklieštenej podobe bez súťaže vozičkárov. Podľa dvojnásobného víťaza newyorského turnaja vo dvojhre a obhajcu titulu vo štvorhre je takýto postup "nechutná diskriminácia".

Usporiadatelia v stredu predstavili plán obmedzenia, ktoré budú US Open od 31. augusta sprevádzať. Okrem kompletného zrušenia súťaží vozičkárov sa nebude hrať ani turnaj juniorov, kvalifikácia dvojhier a zmiešaná štvorhra, na polovicu bude oklieštený aj pavúk štvorhier.

"Myslel som, že som urobil dosť pre to, aby som sa kvalifikoval - 2x šampión, číslo 1 vo svetovom rebríčku. Bohužiaľ mi chýba tá jediná vec, na ktorej záleží - schopnosť chodiť. Nechutá diskriminácia," napísal na twitteri Alcott, ktorý má v zbierke celkom desať grandslamových titulov.

Riaditeľka turnaja Stacey Allasterová na tlačovej konferencii konštatovala, že usporiadatelia by neboli schopní vyšší počet účastníkov zvládnuť a zabezpečiť im bezpečie. S hráčmi ale podľa Alcotta nikto situáciu nekonzultoval. "Nech mi nikto nehovorí, že som viac ohrozený. Áno, som invalid, to ale neznamená, že som chorý," ohradil sa.


Tagy: Stacey Allasterová Dylan Alcott

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Lee Jin-man

DISKUSIA